Börsiülevaade: Euroopa aktsiaturgudel annavad tooni naftafirmad ja Fiat

31. mai 2004, 15:09

Euroopa aktsiaturud on täna kerges plussis eelkõige tänu naftakompaniide aktsiatele, kes naudivad Saudi Araabia pantvangidraamast tingitud nafta hinna tõusu.

Kauplemine on tavapärasest tagasihoidlikum, sest paljudes Euroopa riikides (muuhulgas ka Suurbritannias, Taanis, Rootsis, Norras ja ?veitsis) ning USAs on aktsiaturud pühade tõttu suletud. Ka börsidel, mis on avatud, on kauplemisaktiivsus vaid murdosa tavapärasest. Näiteks Frakfurdi börsil oli keskpäevaks käive vaid 4 protsenti viimase kuue päeva keskmisest käibest, teatas uudisteagentuur Bloomberg.

Kuna pühad on nii Londonis kui ka USAs, ei ole ka väga adekvaatset pilti nafta hinna reageeringu kohta Saudi Araabias nädalavahetusel toimunud pantvangidraama kohta, kus hukkus 22 välismaalast. Tokios, mis on Aasia suurim energiakandjate tulevikutehingute börs, kallines nafta hind 2,3 protsenti. Itaalia naftakompanii Eni SpA aktsia ja prantsuse Total SA aktsiate hinnad kerkisid protsendi võrra. Kompaniid on Euroopa suuruselt kolmandal ja neljandal kohal naftaettevõtete hulgas. Royal Duch Petroleum Co millele kuulub 60 protsenti Royal Duch/Shell omandusest kallines samuti protsendi võrra.

Teiseks tooniandjaks Euroopas oli Itaalia suurim tootmiskontsern Fiat, kelle nõukogu valis pärast Umberto Agnelli surma uueks juhatuse esimeheks Ferrari juhi Luca Cordero di Montezemolo, mille tõttu senine tegevjuht Guiseppe Morchio. Ehkki analüütikud peavad Montezemolot heaks valikuks, langes aktsia hind 3,6 protsendi võrra 5,59 euroni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing