EPL: Linnahalli müük võib sügisesse lükkuda

31. mai 2004, 08:06

Sel nädalal kujundab Tallinna linnavalitsus oma seisukoha linnahalli müügi suhtes, tehingu keerukuse tõttu võib reaalne müük lükkuda sügisesse.

Linnahalli, täpsemalt seda ümbritsevat 11 hektari suurust maa ala soovib osta OÜ Manutent, mille taga on suurärimees Urmas Sõõrumaa. Firma sai ostuõiguse enampakkumisel. Nädal tagasi esitas Manutent linnale lepingu vormis pakkumise, mida linnavalitsus praegu läbi vaatab, kirjutas Eesti Päevaleht.

?Linnavalitsus vaatab praegu pakkumist läbi nii sisuliselt kui ka juriidiliselt. On kolm võimalust: pakkumine võetakse vastu, lükatakse tagasi või jätkatakse läbirääkimisi tingimuste üle,? ütles linna pressi?eff Allan Alaküla.

Linnavara müügi eest vastutava abilinnapea Kaia Jäppineni sõnul peaks linnavalitsus oma seisukoha kujundama sel nädalal, kui selgub ka muinsuskaitse täpne seisukoht.

Muinsuskaitseameti peadirektori asetäitja järelevalve alal Ando Kiviberg ütles, et muinsuskaitse seisukoht on niigi selge ning lauslammutamist ei lubata.

?Ainuke, mille lammutamisest võib juttu olla, on jäähall,? märkis Kiviberg.

Kuna kompromissi otsimine on keerukas, ei pruugita selleni jõuda enne volikogu jaanipäeva paiku algavat suvepuhkust. Sisuliselt on linnavalitsusel jäänud kaks volikogu istungit, millele müügiotsust esitada.

Linna finantsjuht Ahti Kallaste ütles aprilli lõpus, et kui linnahalli müügis mai lõpuks ? juuni alguseks selgust ei ole, tuleb teha negatiivne lisaeelarve. Ka praegu on Kallaste samal seisukohal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing