Indrek Mandre: süüdistusteated on täielik jama

31. mai 2004, 17:31

Puiduärimees Indrek Mandre ütles, et maksuameti süüdistavad pressiteated 10 miljoni kroonises maksupettuses on täielik jama.

'Süüdistatavana vastutusele võtmise määrust meile tutvustati, kuid leian, et see oli täielik ja absoluutne jama,' kommenteeris Mandre ja lisas, 'see on ilmselgelt kohtu mõjutamiseks ette võetud kampaania.'

Tallinna halduskohus arutab ABTG kaebust maksuotsuse peale tuleval nädalal. Mandre sõnul rikub maksu- ja tolliamet süütuse presumptsiooni, kui serveerib veel süüdi mõistmata isikuid meediale kui süüdlasi.

'Miks selline käik tehti, see on vastus reedel jõustunud kohtuotsusele, kus meie arestimine ja kontori läbiotsimine tunnistati seadusevastaseks,' rääkis Mandre.

Maksuamet keeldub Mandre sõnul jätkuvalt aru saamast, et ABTG küsis 10 miljonit krooni käibemaksu tagasi tehingutelt, kus teenused ja kaup ka tegelikult saadi ning ABTG selle eksportis. Maksumenetluse käigus leidis kauba eksport tõendamist. Vastutus maksude maksmatajätmise ja dokumentide võltsimise eest lasub seevastu nendel ABTG hankijatel või omakorda nende allhankijatel, kes seda ise tegid.

'Arvan, et maksu- ja tolliamet võiks rohkem kulutada energiat kohtuotsuste täitmisele ning seaduste täpsemale järgimisele, mitte pressiteadetele,' kommenteeris Mandre.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing