PM: Maksu- ja tolliamet otsib dokumendihävitajat

31. mai 2004, 08:13

Üle pea kasvanud dokumendivirnade pärast otsib maksu- ja tolliamet otsib firmat, kes suudaks hävitada aastas kuni 50 tonni dokumente.

Maksu- ja tolliamet kuulutas riigihanke dokumendihävitaja otsimiseks välja juba lõppeva kuu keskel ning käesoleva nädala lõpuks peaks olema selge, kes selle sadu tuhandeid kroone maksva lepingu endale saab, kirjutas Postimees.

Ameti haldusosakonna juhataja Andres Suurkuusk rääkis, et hävitamisele lähevad erinevat sorti dokumendid, nagu näiteks tollideklaratsioonid ja inimeste tulumaksu paberid.

Hävitamisele lähevad ainult need dokumendid, mis teabe- ja tõestusväärtust enam ei oma, ehk siis need, mille säilitusaeg on möödas.

Maksu- ja tolliameti dokumentide säilitustähtaeg on näiteks 7 aastat, kuid on ka neid pabereid, mille säilivustähtaeg võib olla viis või siis hoopiski 75 aastat.

Andres Suurkuuse sõnul on dokumente jupikaupa hävitatud ennegi, kuid seoses tolli ja maksuameti ühinemisega on nende paberite hulk veelgi kasvanud ning on mõistlikum, kui üks firma selle töö korraga ära teeb.

Riigihanke võitnud firmale pakub maksu- ja tolliamet esialgu tööd neljaks aastaks ning on välja arvutatud, et ühes aastas peaks hävitamisele minema kuni 50 tonni jagu dokumente, mida praegu arhiivides hoitakse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing