Kas Viisnurgal vesi ahjus?

Tõnis Oja 01. juuni 2004, 00:00

Ehkki protsendid olid tagasihoidlikud, domineerisid eile Tallinna börsil langusmeeleolud. Viisnurga aktsia hind langes pea nelja ja poole aasta madalaimale tasemele. Ettevõte teatas, et sulgeb järk-järgult spordikaupade divisjoni, mis tähendab sisuliselt seda, et divisjonile pole seni õnnestunud ostjat leida.

Aktsia hind langes uudise tõttu 3,23 protsenti, 23,47 kroonini, mis on aktsia madalaim tase alates 2000. aasta jaanuarist. Väärtpaberiga sooritati kolm tehingut, mis andis käibeks 141 000 krooni. Viimati oli käive nii suur märtsi alguses.

Reedel teatas Viisnurk, et sai esimeses kvartalis 1,3 miljonit krooni puhaskasumit. Lõviosa kasumist (5,6 miljonit krooni) andis ehitusmaterjalide divisjon, mille müügist loodab ettevõte saada umbes 70 miljonit krooni. Esimeses kvartalis kinnitas nõukogu ettevõtte restruktureerimiskava, mille eesmärk on keskenduda põhitegevusele ehk mööblitootmisele ning tugevdada ettevõtte finantsseisu. Finantsseisu parandamine on ettevõttele hädavajalik, sest hoolimata kontserni kasumi kasvust üle kahe korra on pilt kokkuvõttes kurvavõitu. Lisaks ehitusmaterjalide divisjoni teenitule tõid üle kolme miljoni krooni tulu muud tegevused ehk tootmisega mitteseotud kinnisvara müük. Viisnurga põhiüksuse ehk mööblidivisjoni müük ettevõttest välja vähenes aga eelmise aastaga võrreldes 0,4 protsendi võrra, kasum aga kukkus 83 protsenti, 0,97 miljoni kroonini.

Ehkki firma teatas vahearuandes, et restruktureerimiskava läheb plaanipäraselt, on märtsis räägituga võrreldes tähtaegades järele antud vähemalt kuu võrra. Veel aprillis teatas Viisnurga finantsnõustaja Amish Mody, et ehitusmaterjalide divisjoni ostja on teada juba juunis. Nüüdseks on tähtaega edasi lükatud vähemalt kuu võrra ehk juuli keskpaigani. Usun, et isegi kui ostja leitakse, ei jõuta lõpliku kokkuleppeni enne sügist.

Suurima käibega aktsia (üle 7 miljoni krooni) oli eile Eesti Telekomi aktsia, mille hind jäi muutmatult 114,22 kroonile. Hansapanga aktsia hind alanes 0,63 protsenti, 99,04 kroonini. Aktsia käive oli 1,7 miljonit krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing