Res Publica esitas oma ministrile arupärimise

Heidit Kaio 01. juuni 2004, 00:00

Europarlamendi valimiste eel koostatud Res Publica arupärimisse on koondatud 19 Keskerakonna rahastamisega seotud juhtumit, millest enamikku on käsitlenud ka ajakirjandusväljaanded. Ajakirjandus on juba varem seadnud kahtluse alla loetletud tehingute eetilisuse, Res Publica küsib ministrilt, et kas valitsusliit on püüdnud tuua loetletud juhtumitesse selgust. Justiitsministril on aega vastata kümme päeva.

Näiteks on erakond tõstatanud küsimuse viimaste Riigikogu valmiste rahastamiseks kasutatud Keskerakonna 10 miljoni kroonise võlakirjaemissiooni kohta, milles osalenud ettevõtjad on jäänud saladuseks.

Kaks nädalat tagasi esitasid Keskerakonna Riigikogu fraktsiooni poliitikud arupärimise peaminister Juhan Partsile. Peaminister peab Riigikogu ees vastama küsimustele seoses Ida-Virumaa ettevõtja Sergei Dant?enko Res Publicale annetatud 300 000 krooniga. Ajalehe Vesti Dnja andmetel algatati 1993. aastal Dant?enko vastu kriminaalasi seoses kapo töötaja tulistamise ja haavamisega ning praegugi olevat tal kahtlus maksupettuses.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing