Lilleküla staadioni ootab 75 mln suurune rahasüst maksumaksjalt

Liis Kängsepp 02. juuni 2004, 00:00

Rahandusministeeriumi nõuniku Kalle Kuke sõnul on 75 miljoni krooni näol tegemist laias laastus antud numbriga ning finantseeringu konkreetne summa ja vorm otsustatakse lähema kahe nädala jooksul.

?Kindlasti ei soovi riik niisama abi korras raha eraldada, vaid ka midagi vastu saada, tagamaks vahendite sihipärane ja efektiivse kasutamine,? lausus Kukk. ?Siinjuures on mõeldavad variandid laenu andmine ja osaluse soetamine.? Osaluse soetamine on võimalik juhul, kui võetakse vastu lisaeelarve, kuna staadion tuleb kindlasti valmis ehitada selle aasta jooksul. ?Riigieelarvet me kindlasti enne sügist ei muuda,? ütles Kukk.

Eesti Jalgpalli Liidu president Indrek Kannik ütles eile, et läbirääkimised riigi toetuse osas staadioni ehitamisesse on jõudmas lõppjärku. ?Praegusel hetkel on lootust, et toetus on piisav, et staadion selle aasta jooksul valmis ehitada.?

?Kui läheb nii, nagu praegu tundub, siis saadav rahasumma on piisav, et staadion valmis ehitada ning ehitus peaks lõppema selle aasta sügisel,? ütles FC Flora president Aivar Pohlak.

Pohlaku hinnangul on staadioni ehitamise lõpetamine selle aasta jooksul hädavajalik, kuna aprillis 2005 toimub Eestis UEFA kongress, kuhu saabub Euroopa jalgpalli eliit. ?Küsimus ei ole mitte ainult jalgpallis, vaid ka Eesti riigi ja Tallinna linna maines.?

Lilleküla staadioni ehitamine algas kolm aastat tagasi. Tänaseks on investeeritud 140 miljonit krooni, lõplikuks valmimiseks on vaja investeerida veel umbes 100 miljonit. 2001. aastal andis Tallinna linnavalitsus staadioni ehitamiseks 25 miljonit krooni, saades selle eest vastu staadioni aktsiaid, millest otsustati hiljem loobuda ja raha FC Flora käest tagasi nõuda.

Mais jõudis FC Flora linnavalitsusega kokkuleppele ? Tallinn külmutas oma nõude kaheks aastaks ning otsustas klubi käest intresse mitte küsida. 31. oktoobriks peab Flora valmis ehitama staadioni juurdepääsuteed, milleks linn andis samuti 2001. aastal 14 miljonit krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing