Lõunakeskus laieneb kolmandiku võrra

Väinu Rozental 02. juuni 2004, 00:00

Ligi kolm aastat tagasi Tartus uksed avanud Lõunakeskuse jaoks tähendab see neljandat ehitusetappi. Praegu on Lõunakeskuses 24 000 ruutmeetrit pinda. Pärast neljanda ehitusetapi valmimist järgmise aasta kevadel on pinda 36 000 ruutmeetrit.

Lõunakeskuse Maksimarketi-poolsesse otsa kerkiva juurdeehituse kogumaksumus on 100 miljonit krooni. Laiendusprojekt näeb ette 7000 ruutmeetrit kaubanduspindu, 2500 ruutmeetri suurust tehisjääga liuvälja, tervisekeskust ja autokeskust.

Lõunakeskuse projektijuhi Jaan Loti sõnul moodustavad nad Lõuna-Eesti esimese tehisliuvälja opereerimiseks uue firma. Autokeskuses hakatakse kauplema KIA, Fiati ja Nissani autodega ning varuosadega.

?Meie visiooniks on kujuneda kaubanduspargiks, mille kandvaks ideeks on ?kõik ühest kohast?,? rääkis Lott ja lisas, et kavandamisel on juba Lõunakeskuse viies etapp.

Loti andmeil on ligi kolme tegutsemisaasta jooksul külastanud Lõunakeskust umbes 7 miljonit inimest. ?Teisel tegutsemisaastal tõusis külastatavus kümme protsenti,? lausus Lott. ?Suurest kaubanduskonkurentsist hoolimata loodame, et kolmandal tegutsemisaastal kasvab külastatavus umbes seitsme protsendi võrra.?

Lott lisas, et pärast neljanda ehitusetapi valmimist prognoosivad nad, et keskust külastab aastas kolm miljonit inimest.

Tartu Kaubamaja direktori Raul Puusepa sõnul ei näe ta äärelinnas asuva Lõunakeskuse laienemises ohtu kesklinna kaubanduselule. ?Kui meie uus kaubamaja järgmise aasta sügisel valmis saab ning Emajõe Ärikeskuse laiendus lõpule jõuab, on kesklinna kaubandus jõulisem kui äärelinna arendused,? ütles Puusepp. ?Kesklinna ehitatavad kaubanduspinnad annavad võimaluse mitte ainult osta, vaid ka muul moel meelt lahutada.?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing