Pärnu kesklinna kaubanduskeskusele tehti pommiähvardus

03. juuni 2004, 14:41

Eile tegi 4,8 promillises joobes mees Pärnu kaubanduskeskusele Port Artur 2 pommiähvarduse, teatas politsei.

Poole viie paiku õhtul helistas Lääne Politseiprefektuuri juhtimiskeskusesse mees ning teatas: ?Port Artur kahes on pomm.? Hääle järgi otsustades oli mees nooremapoolne ja purjus.

Pärnu kesklinnas Laial tänaval asuvasse Port Artur 2 kaubanduskeskusesse saadeti politsei patrullekipaa?id ning teavitati Päästeametit, märkis politsei. Inimesed, kes hoones paiknesid, evakueeriti.

Seejärel helistas juhtimiskeskuse töötaja mobiiltelefoni numbril, millelt pommiähvardus tehti ning küsis vastanud mehe nime ja asukohta.

Telefonile vastanud mees ütles oma nime ja lisas, et on Pärnus Ehitajate teel ja jõuab paari minuti jooksul ühte bussipeatusse. Osutatud kohta saadeti üks patrullekipaa?, kes toimetas bussipeatusest kainenema 1975. a sündinud Argo. Kinnipeetud mehel tuvastati alkoholijoove 4,8 promilli.
Pommiähvarduse teinud Argo suhtes alustati kriminaalmenetlust karistusseadustiku § 263 tunnustel, mis käsitleb avaliku korra rasket rikkumist. Süüdimõistmise korral ootab kurjategijat kuni viis aastat vangistust.

Pommiähvardused on sellised õiguserikkumised, mis kiirelt avastatakse, lisas politsei.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing