TTÜ avas teadustoodangu müügi portaali ettevõtetele

03. juuni 2004, 15:39

Tallinna Tehnikaülikool (TTÜ) avas portaali ülikooli teadmusteenuste ning intellektuaalomandi müügiks ja projektide haldamiseks, teatas ülikool.

Portaal asub aadressil http://teadus.ttu.ee ja seal saavad ettevõtjad müüdavaga tutvuda, esitada päringuid ja tellida TTÜ teadlaste ja asutuste poolt pakutavaid teenuseid.

Teadmusteenused on süsteemis jagatud konsultatsiooni-, arendus-, uuringu-, labori-, koolitus- ja konverentsiteenusteks. Lisaks sisaldub süsteemis info teadustööde ja ülikoolile kuuluva intellektuaalomandi ning finantseerimisvõimaluste kohta. Veebi kaudu laekuvatele päringutele vastatakse 1-3 päeva jooksul.

Hetkel saab infosüsteemis tutvuda 75 teadmusteenuse kirjeldusega, millest enamuse moodustavad mitmesugused konsultatsiooniteenused. Sügiseks kasvab see arv ca 200ni, täienedes teadlaste pakutavate teenuste, koolituste ning laboriteenuste osas. Arendusplaan näeb ette intellektuaalomandi haldamise süsteemi loomist, mille tulemusel täiustub ülevaade ülikooli omanduses olevatest patentidest, kasulikest mudelitest ja muust intellektuaalomandist. Sügisel lisandub ka teadusteemade plokk ehk süsteemi kasutajatel tekib ülevaade ülikoolis toimuvatest teadusprojektidest.

TERA infosüsteem on loodud SPINNO projekti raames, mille eesmärk on ülikooli ja ettevõtluse lähendamine ja ühendamine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing