EPL: Endine FBI sideohvitser avas Kuressaares Itaalia restorani

04. juuni 2004, 07:58

Kuressaare kesklinnas avatav restoran La Perla (Pärl) kuulub mitmel pool maailmas FBI sideohvitserina töötanud William Moschellale.

Täna pidulikult avatava söögikoha omanik William Anthony Moschella on FBI sideohvitserina töötanud Baltimaades ja Valgevenes, viimasel ajal esindas ta Ühendriikide julgeolekuasutuse bürood Araabia Ühendemiraatides. Selle aasta 1. maist on Moschella erus, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kogu eelneva elu USA riigi teenimisele pühendanud, otsustas ta 54. eluaastal pensionile jääda ja tuua Saaremaale oma emalt pärinevad fantastilised itaalia toidu retseptid.

?Kui minu Saaremaale tulekus kedagi süüdistada, siis Kalle Laanetit (Lääne-Eesti politseiprefekti ? toim),? viitab Moschella oma headele töösuhetele siinsete politsei- ja julge-olekutegelastega, kellele ta on mitmeid aastaid erialast õpetust jaganud.

?Laanet ütles, et Eesti kõige ilusamad naised on pärit Saaremaalt,? põikles itaallane alguses kõrvale ülestunnistuse eest, et ka tema elukaaslane on saarlanna.

Kuigi restorani koha leidmine Kuressaares oli pigem juhus kui kauaigatsetud unistuse täitumine, on Moschella kindel, et klientidest puudu ei tule. ?Mitu itaalia restorani teil siin siis on? Mitte ühtegi!? ütleb ta.

Saaremaa on itaallase meelest armas ja vahva koht. Miks mitte nii turiste kui ka kohalikke inimesi itaalia toiduga rõõmustada.

Moschella on kindel, et turistide arv kasvab ja mitte ainult suvel, sest kõik eeldused aastaringseks turismiks on tervisekeskuste ja muude vaatamisväärsuste näol olemas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing