EPL: Kanaliha tarbimine on hüppeliselt kasvanud

04. juuni 2004, 07:58

Konjunktuuriinstituudi (KTI) uuringu kohaselt on eestlaste seas enim kasvanud kanaliha tarbimine, mis on kümne aastaga suurenenud ligi kaheksa korda.

Konjunktuuriinstituudi maikuu uuringu järgi tarbis keskmine Eesti elanik mullu 63,5 kilogrammi liha ja lihatooteid, tarbimine on 2002. aastaga võrreldes kasvanud enam kui kahe kilogrammi võrra, kirjutab Eesti Päevaleht.

Võrreldes üheksakümnendate aastatega, on vähenenud veise- ja lambaliha tarbimine. Kui aastal 1993 tarbiti ca 35 kg veiseliha, siis tänaseks on tarbimine langenud 10 kilole inimese kohta aastas.

Samas on järk-järgult suurenenud kanaliha tarbimise osakaal. 1993. aastal tarbiti kanaliha vaid ca 3 kilo inimese kohta aastas, tänaseks on see tõusnud 22 kiloni.

ASi Tallegg juhatuse esimehe Kalvar Kase hinnangul on veiseliha tarbimisele tõsise löögi andnud hullulehmatõbi. ?Eks on ka teisi põhjuseid. Eesti loomaliha kvaliteet pole see, mis mujal,? ütles Kase.

Kase sõnul eelistavad Eesti tarbijad üha enam valmis- ja pooltooteid. Selle segmendi osakaal on Eesti lihaturul kasvanud üle 10 protsendi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing