EPL: Töötu abiraha maksmine seostumas tööotsimisega

04. juuni 2004, 08:08

Eile tutvustas sotsiaalminister Marko Pomerants uusi tööturumeetmeid, mis seoksid töötuabiraha maksmise senisest rangemalt aktiivse tööotsimise nõudega.

Töötule inimesele tähendaks uus kord seda, et kui täna saab ta töötu abiraha olenemata sellest, kas ta tegeleb aktiivselt tööotsimisega või mitte, siis uue korra järgi peaks töötu tõestama tööhõiveametis oma tahet tööd leida. Millised on aga need uued parameetrid, mille järgi peaks tööhõiveametnik hindama, kas töötu on aktiivne tööotsija või mitte, ei osatud eile Eesti Päevalehele selgitada.

Tööturuameti peadirektori Mati Ilissoni sõnul võib ühe võimalusena arvestada tööintervjuude arvu, teiseks mõõdetavaks parameetriks on väljasaadetavate CVde hulk. Samas tunnistas Ilisson, et tegelikult peab ka täna tööotsija võtma vastu pakutava ameti või suunduma nõutud koolitusele.

Sotsiaalministeeriumi asekantsleri Piret Lilleväli sõnul on tänastes seadustes aktiivse tööotsija mõiste ähmane, kuid seadusemuudatusega püütakse aktiivsus siduda tööhõiveameti poolt pakutava töö vastuvõtmisega. ?Töötu ei pea tõestama oma aktiivsust, küll aga peaks riigil olema võimalus jätta töötust teesklevad inimesed töötu abirahast ilma,? lisas Lilleväli.

Nii Ilisson kui ka Lilleväli möönsid, et praegu on tööotsijate seas suur hulk passiivseid töötuid, kes tegelikult polegi tööleidmisest väga huvitatud. ?Minu kogemuse järgi on Eestis piisavalt passiivseid tööotsijaid, kes vormistavad end tööotsijaks vaid töötu abiraha saamiseks,? rääkis Ilisson. Lisaks 400-kroonisele abirahale saab töötu taotleda ka toimetulekutoetust ning nii saabki Ilissoni sõnul kokku märkimisväärse summa, mille eest on võimalik hõlpsalt ära elada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing