Ülo Toomsalu • 4. juuni 2004 kell 5:58

Põhjarannik: Peterburi lihatöötleja alustab Narvas tootmist

Loode-Venemaa juhtivaid lihatöötlejaid, kompanii Samson-K tahab Narvas oma tootmise avada, et pakkuda siinsele turule täiesti uut tootevalikut.

Vene ettevõtjate arvates suudetakse Eesti turule pakkuda midagi sellist, mida siin pole veel keegi proovinud. Oskusteavet hoitakse saladuses.

Kompanii Samson-K perspektiivarengu osakonna juhataja Andrei Aleksejev ütles Põhjarannikule, et firma soovib Narvas oma lihatöötlemistehase avada. «Praegu käivad läbirääkimised meie ettevõtte filiaali rajamiseks Eestisse, täpsemalt Narva,» ütles ta.

Aleksejev täpsustas, et veel pole põhjust mingist teoks saanud tehingust rääkida. On vaid eesmärk ja vastavalt sellele käivad ka läbirääkimised. Tema sõnul osalevad Eesti poolelt mõned Narva linnavalitsuse esindajad ning mitu maavalduse omanikku.

Samas teatas ajaleht Delovoi Peterburg mõni päev tagasi, et tehing on juba toimunud. Narva linnavolikogu esimehele Mihhail Stalnuhhinile viidates kirjutasid artikli autorid, et maa ost vormistati 26. mail.

Mõnedel andmetel plaanib firma Narva tootmisse 5?10 miljonit eurot investeerida.

Andrei Aleksejev ei öelnud ajalehele, miks tema firma tahab Eestisse, täpsemalt Narva oma tootmist. Tema arvates oleks ta põhjust nimetades reetnud oskusteavet, mille kompanii kavatseb uuele turule tuua. «Pakume Eesti ostjale seda, mida too veel näinud pole,» lubas Aleksejev. «Veel on meile tähtis, et Eesti on lähedal asuv sõbralik riik, kus meil on väga meeldiv olla.»

Delovoi Peterburg aga toob ära mitme Samson-K Peterburi konkurendi arvamuse, et kompanii välismaale mineku põhjuseks on ebakindel olukord kohalikul turul.

Hetkel kuum