EPL: Koolidele ja pensionikassale lisamiljard

07. juuni 2004, 08:05

Mullu riigikassasse ülelaekunud 1,13 miljardit krooni võimaldab valitsusel ka tänavu lisaeelarvega välja tulla.

Res Publica suunaks 600 miljonit krooni koolide korrastamiseks ja 532 miljonit krooni pensionikassa puudujäägi katteks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Rahandusminister Taavi Veskimägi ja haridusminister Toivo Maimetsa rahajagamise plaani koguneb täna arutama koalitsiooninõukogu. Eelnevalt ütleb oma seisukoha välja Reformierakond.

Rahvaliit on vastandumas Res Publica ministrite ettepanekule eraldada koolide korrastamiseks mõeldud 600 miljonit krooni esmalt Riigi Kinnisvara ASile. ?Ideel anda raha koolide hüvanguks pole viga. Probleem on selles, kuidas seda teha,? ütles Rahvaliidu fraktsiooni esimees Jaanus Männik. ?Äärmiselt küsitav on teha seda Riigi Kinnisvara ASi kaudu ja asutada selleks veel nn koolide ehitusühing, nagu pakub haridusminister.?

Reedel Otepääl uuest eelarvest rääkinud peaministri Juhan Partsi sõnul on lähiaastatel vaja koole aidata kahe miljardi krooniga. ?See on möödapääsmatu selleks, et ükski laps ei langeks põhikoolist välja,? kaitses Parts 600 miljoni krooni eraldamist.

Ülejäänud poole miljardi krooniga tahab valitsus panna õla alla pensionireformi elluviimisele ehk hüvitada sotsiaalmaksust kogunevat nelja protsenti, mis läheb pensionikassast kogumispensioni fondidesse. Kuna teise sambaga liitunuid oli oodatust enam, jõuab riiklik pensionikindlustus juba 2006. aasta lõpul miinusesse.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing