PM: Valitsus kavandab kiire interneti maale viimist

07. juuni 2004, 08:04

Valitsuskabinet kiitis heaks infopoliitika tegevuskava, mis näeb muu hulgas ette kiirete ja odavate interneti püsiühenduste viimise kõigisse piirkondadesse.

«Meil on mõned inimgrupid, kas või näiteks sinikraed ehk töölised, puuetega inimesed ja nii edasi, kus interneti levik ja kasutamine pole keskmisele ligilähedalgi,» rääkis majandusministri nõunik Andrus Aaslaid. «Me peame hakkama tegelema e-kaasatuse probleemiga.»

Esialgse järgmise aasta kohta koostatud kava kohaselt on plaanis välja töötada meetmed, kuidas kvaliteetne internetiühendus võiks iga soovijani jõuda. Eesti katmine kvaliteetse internetiühendusega peaks valitsuse nägemuse kohaselt looma aluse riigi konkurentsivõime suurendamisele ja uute töökohtade loomisele, kirjutab Postimees.

Aaslaiu sõnul lähtus ministeerium lairiba strateegia väljatöötamisel neile saabunud kirjadest, kus kurdeti halba internetiühendust. Kirju on tulnud ja tuleb üha juurde nii Lääne-, Pärnu- kui ka Jõgevamaalt, kus internetiühendus on paiguti väga ebaühtlane.

Jõgeva maavalitsuse infosüsteemide nõunik Erko Jäär ütles, et probleemseks piirkonnas on neil näiteks Peipsi-äärsed alad ehk Pala, Saare ja Torma vald.

Riigi kava järgi võiks interneti maale viimiseks moodustada fondi, kuhu maksaksid Eestis tegutsevad telekommunikatsioonifirmad oma käibe suuruse järgi raha. Sellesse fondi tekkivat raha saaks siis ära kasutada nende piirkondade internetiseerimiseks, millest firmad äriliselt huvitatud ei ole.

Kui fond edukalt käivitub, võivad esimesed maapiirkonnad hakata võrguühendusi saama juba järgmise aasta keskel.

Teiseks rõhutab valitsuses heaks kiidetud kava seda, et inimestele tuleks pakkuda koolitust, kuidas e-riigi võimalusi ära kasutada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing