Sirje Niitra • 7. juuni 2004 kell 10:47

Algas Tallinna Lennujaama uuendamise ettevalmistus

Algab Tallinna Lennujaama uuendamiseks ettevalmistus, tehnilise abi projekti koostamine juba käib.

Projekti teostamiseks sõlmis majandus- ja kommunikatsiooniministeerium 28. aprillil teenuse osutamise lepingu võistupakkumise võitnud konsortsiumiga Rademacher + Partner Ingenieurberatung GmbH IRP ja Prof. Dr.-Ing. Dr.rer. pol. K.-U. Rudolph GmbH, mille kogumaksumus on 384 000 eurot ehk pisut üle 6 miljoni krooni. Projekti rahastavad ISPA eelstruktuurifond (75%) ja Tallinna Lennujaam (25%), alltöövõtjad on AS Eesti Projekt, Rakendusgeodeesia ja Ehitusgeoloogia Inseneribüroo OÜ ning EA Reng AS.

Töö kestab 10 kuud ning selle sisuks on tehniline abi Tallinna Lennujaama lennuliiklusala taastamisprojekti ettevalmistamiseks, sealhulgas tasuvusuuring, keskkonnamõju uuring, kuluanalüüs, projekteerimine ja hankedokumentide ettevalmistamine. Projekt hõlmab perrooni laiendust, ruleerimistee pikendamist, veekaitseprojekti ja lennukite jäätõrjevedelike käitamissüsteemide projekteerimist vastavalt rahvusvaheliste lennundusorganisatsioonide nõuetele.

Tallinna Lennujaama juhatuse esimees Rein Loik ütles, et järgmise sammuna taotleb ettevõte Euroopa Liidu ühtekuuluvusfondist raha ehitustöödeks. ?Vastame fondi nõuetele ja loodame olla edukad,? lausus ta. Ehituse maksumus sõltub projektist, kuid esialgsete prognooside kohaselt on see 10 mln euro ehk 156 miljoni krooni piires.

Lennuliiklusala uuendamisele järgneb Tallinna Lennujaama reisiterminali laiendamine, milleks on samuti tehtud 10 mln euro suurune taotlus EL ühtekuuluvusfondile.

Hetkel kuum