Kaubamaja juht Kati Kusmin läheb Kalevi müüki suurendama

Gea Velthut-Sokka 08. juuni 2004, 00:00

?Minu jaoks on töö Tallinna Kaubamajas suures osas lõpule jõudnud, suurim laienemine kaubamaja ajaloos on ümber saamas,? kommenteeris Kusmin eile õhtul oma lahkumist.

Kusmini sõnul hakkas ta juba mõnda aega tagasi ringi vaatama uute ja huvitavate väljakutsete järele. Seni suurettevõtetes töötanud, otsis ta ka nüüd väljendit Eesti mõistes suurfirmas. ?Võib öelda, et mina leidsin Kalevi, mitte nemad ei kutsunud mind,? ütles ta.

Peamiseks eesmärgiks peab Kusmin Kalevi kvaliteedi viimist välisturgudele.

?Ootan suure huviga. Vahepeal on aga viis nädalat puhkust,? ütles ta.

Kalevi omanik ja juht Oliver Kruuda ütles, et on Kusmini palkamise üle väga rõõmus. ?Avaldasime juba jaanuaris kuulutuse, et vajame inimesi. Võtsime teadlikult aega, et saada sellele kohale tippspetsialist ja nüüd see ka õnnestus,? ütles ta.

Kruuda ei oota Kusminilt kohe numbrites mõõdetavaid tulemusi, vaid loodab, et uus direktor analüüsib jaemüüki ja ostukäitumist. ?Peamine on arendada teadmist sellest, kuidas inimene poes käitub. Nii saame seda arvestada juba uut toodet välja töötades. Usun, et Kusminil on selleks vajalikud teadmised,? lisas Kruuda.

Kusmin asus Tallinna Kaubamaja juhtima 2001. aasta septembris. 2002. aasta jaanuaris keeldus Kusmin talle pakutavast Tallinna Kaubamaja juhatuse esimehe kohast.

Eilne Äripäev kirjutas, et Kalevil oli tänavu I kvartalis läbi aegade parimad majandustulemused ja ettevõtte tahab suurendada müüki Venemaal.

Tallinna Kaubamaja teatas eile börsile, et eesmärgiga muuta emaettevõtte juhtkond efektiivsemaks likvideerib ettevõte direktori ametikoha. Selle asemel luuakse finants- ja müügidirektori ametikoht, mida asub täitma endine finantsdirektor Katrin Mühls.

Katrin Mühlsi sõnul nõudis ettepanek põhjalikku kaalumist. Peamine mõtlemiskoht oli ajalimiit: kuidas kahe valdkonna ülesannetega toime tulla.

Peamiseks muutmist vajavaks aspektiks peab ta valdkondadevahelise koostöö olulist parandamist, majasiseste ?tõkkepuude? likvideerimist. ?Usun, et uuendatud koosseisuga juhtkond on koostöövõimeline,? kinnitas ta.

Alates 8. juunist asub Tallinna Kaubamaja ostudirektorina tööle Edward Köster, kes juhtis sama valdkonda ka septembrist 2000 aprillini 2002.

Emaettevõtte juhtkonna liikmetena jätkavad arendusdirektor Urmas Pastarus, personalidirektor Janika Kuusik ja turundusdirektor Enn Parel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:31
    Otsi:

    Ava täpsem otsing