ExxonMobil kutsub üles rohkem kasutama USA naftaleiukohti

08. juuni 2004, 12:23

Maailma suurima naftakompanii ExxonMobili juhatus esimees Lee Raymond kutsub üles enam kasutama USA naftaleiukohti, teatab uudisteagentuur Reuters.

Ehkki USAs ei ole nii suuri nafta- ja gaasivarusid, et saavutada sõltumatus Lähis-Idast, kutsus Lee eile Washingtonis peetud kõnes üles välja arendama oma energeetikaressursse.

Tema sõnul peab naftakompaniidel olema võimalus puurida praegusel ajal firmadele ligipääsmatuid naftamaardlaid Kalifornia ja Florida osariikide rannikult, Kaljumägede piirkonnast ja Alaskast.

?Kui me ei arenda ega uuri omi perspektiivseid piirkondi USAs ning ei suuda energiat kasutada efektiivsemalt, on tulemuseks isegi suurem sõltuvus taolistest piirkondadest, nagu Lähis-Ida?, lasus ta.

Raymond jahutas maha ka paljude lootusi alternatiiv- ja taastuvate energiaallikate kasutamise kohta. Tema sõnul pole maisist aetud etanool ?ei majanduslik ega efektiivne ning selle tootmine vajab lõppkokkuvõttes rohkem energiat, kui selle tootmiseks kulub?.

Selleks, et aastaks 2020 asendada 10 protsenti praegu kasutavast bensiinist etanoologa, nagu kavatsevad USA seadusandjad ja president Bushi administratsioon, tuleks Raymondi sõnul maisi külvata territooriumile, mis on võrdne Illinoisi, Indiana ja Ohio osariikide territooriumiga, ehk umbes kuuendik kogu USA praegusest külvipinnast.

Ka tuule- ja päikeseenergiat on Raymondi arvates toota kallim kui naftat ja gaasi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing