Sakala: Vilojett süüdistab Viljandi Mazda-müüjat piraatluses

08. juuni 2004, 08:07

Viljandis Mazda autosid müüv ja hooldav osaühing Autovärk ei tohi konkurendi väitel Mazdat esindada, kuid Autovärgi arvates on see laim.

Eesti ühe suurema Mazdade müüja, Tallinnas ja Pärnus tegutseva Vilojeti juhataja Ahti Rebase sõnul ei vasta Autovärk tehase esitatud nõuetele ning on rikkunud esinduslepingut, sest pole tasunud soetatud varuosade eest, kirjutab Sakala.

Kvaliteetse teenuse saamiseks ja garantii säilimiseks ei soovita Vilojett Mazda omanikel Autovärki minna. «Autovärk ei ole enam Mazda ametlik esindus,» teatas Rebane.

«See on räige vale,» kommenteeris Vilojeti väiteid osaühingu Autovärk juhatuse liige Heiki Saar. Oma sõnul on tal Mazdade esindamiseks Eestisse toojaga suuline leping ning ettevõte kavatseb selle alusel autode müümist ja hooldamist jätkata.

«Meil on kirjaliku lepinguni jõudmiseks veel väga vähe teha, peame saama vaid mõned seadmed ja töötajatel tuleb läbida paar koolitust,» selgitas Saar. «Ka teistel müüjatel on suulised lepingud, sest euroliitu astumise järel pole uusi lepinguid veel sõlmitud.»

Eesti müüjatele toob Mazda autosid ja sõlmib nendega esinduslepinguid Soome firma Inchcape Motors Finland. Selle ekspordijuhti Heikki Vuorineni ei õnnestunud Sakalal eile kätte saada.

Mazda koduleheküljel internetis on Autovärk endiselt kirjas kui automargi ametlik esindaja.

Vilojeti juhataja Ahti Rebane on siiski veendunud, et Autovärgil pole praegu õigust Mazdasid hooldada ning ettevõte käitub ebasoliidselt. «Nende tegevust võib pidada isegi piraatluseks,» leidis ta.

Heiki Saare arvates on Vilojeti väidete taga eelmise nädala lõpul olnud Mulgi mess. Seal tegi Autovärk koostööd aktsiaseltsiga Esma Auto, kellel on samuti Mazda esindamise õigus.

«Meie olime messil väljas kümne uue Mazdaga, aga Vilojett vaid kolmega,» selgitas Saar. «Lisaks on meil kavas laieneda ning rajada esindusi üle Eesti.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing