Tööandjate Keskliit: ametiühingute etteheited Riigikogule on põhjendamatud

08. juuni 2004, 12:07

Tööandjate Keskliit teatas taunivast hoiakust ametiühingute aktsioonidesse.

Tööandjate Keskliidu hinnangul on pikettide eesmärk mõjutada Riigikogu liikmeid töölepingu seaduse menetlemisel ametiühingutele soodsas suunas ja sellega rikutakse jämedalt kahepoolseid ja kolmepoolseid kokkuleppeid.

Tööandjate Keskliit peab eksitavaks ametiühingute väiteid nagu oleks töötajate garantiisid eelnõus vähendatud. Tööandjate hinnangul on olukord pigem vastupidine: eelnõusse on sotsiaalkomisjonis ilmunud töötajate garantiisid suurendavad sätted, mis pigem kahjustavad tööandjate õigusi.

Eelnõust on välja jäänud ärisaladuse hoidmise kohustus töötaja poolt pärast töölepingu lõppemist ning töölepingu lõpetamise võimalus töötaja pensioniikka jõudmisel. Riigikogust on pärit ka pensionieelikuga töölepingu lõpetamise keeld.

Tööandjate Keskliidu juhataja Tarmo Kriis sõnutsi on ametiühingute poolt meediasse võimendatud eelnõu punktid olnud seal kirjas kõik viimased viis aastat, mil eelnõud on menetletud ning paljud neist pärinevad võlaõigusseaduse põhimõtetest.

'Nii näiteks on ametiühingute poolt kritiseeritud leppetrahvid ning materiaalse kahju sätted olnud eelnõus muutumatul kujul kogu aeg ning süüdistada sotsiaalkomisjoni ja valitsust nimetatud sätete sissekirjutamises eelnõusse on vastutustundetu,' ütles Kriis.

'Leppetrahvid ning materiaalse kahju sätted lepiti ametiühingute ja tööandjate vahel kokku kahepoolselt ning süüdistustused sotsiaalkomisjoni ja valitsuse aadressil nimetatud sätete sissekirjutamises eelnõusse on täiesti alusetud,' lisas Kriis.

'Ametiühingud on teadmata põhjustel ärganud liiga hilja,' ütles Kriis. 'Kuid see ei anna neile ei juriidilist ega moraalset alust nõuda eelnõu radikaalset muutmist praktiliselt viimasel tunnil,' lisas ta.

Tööandjate Keskliit peab äärmiselt oluliseks, et Riigikogus menetluses olev eelnõu ei muutuks tööandjatele kahjulikumaks ja jäigemaks võrreldes kehtiva seadusandlusega.

Tööandjate Keskliit peab ametiühingute katseid eemalduda mitmepoolsetest kokkulepetest kahetsusväärseks ja kutsub valitsust ning riigikogu üles mitte laskma ennast mõjutada ühekülgsest ning tasakaalustamata propagandast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing