Mis toimub EASis?

Edith Kiilmaa 09. juuni 2004, 00:00

Äripäeva arvamus Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) haldussuutlikkusest ja konsultantidest on selge märk sellest, kui vähe sihtasutuse tegevusest teatakse.

Mõned faktid. Eelmisel aastal jagas EAS välja kõik ettevõtlustoetusteks ettenähtud summad. Näiteks stardiabi osas suurendati eelarvet aasta jooksul koguni neli korda. Käesoleval aastal avas EAS programmid varem, kui esialgne tegevuskava ette nägi.

Rahandusministeerium andis EASile akrediteeringu valmisoleku eest ELi toetusprogrammide rahastamiseks esimesena Eestis. EAS töötab nõukogus vastuvõetud strateegia ja kindlate tegevuskavade alusel. Tulemused on kontrollitavad. EASi turundusstrateegia näeb ette, et suur osa ettevõtjate teavitamisest toimub maakondlike arenduskeskuste (MAK) kaudu, kelle konsultante EAS koolitab ja mille tegevust suures osas rahastab. Sellega on tuldud kliendile lähemale: inimene, kes soovib EASi programmide kohta teavet saada, ei pea enam Tallinnasse tulema, vaid saab info kodukohas paiknevast MAKist. Huvi EASi koordineeritavate ettevõtlus- ja regionaalprogrammide vastu on ülisuur. Päevas laekub EASi enam kui 18 taotlust ja kõiki menetletakse.

EASi konsultandid nõustavad ennekõike EASi vastavatud koordineeritavaid programme, kus on palju nüansse, mis nõuavad eriettevalmistust. EASi konsultantide roll, kes vaatavad aasta jooksul läbi umbes 5000 projekti, on nõustada ettevõtjat seni, kuni tema projekt otsustavale komisjonile esitamiseks kõlbulik on.

Kui EASi programmide hulgast sobivat ei leidu, suunavad EASi konsultandid ettevõtja teistesse üksustesse, kust toetust võiks saada. EASis on ka teiste rakendusasutuste tootekirjeldused ja voldikud. Püüame teha kõik, et meie tegevus oleks läbipaistev. Projektidele raha eraldamist otsustab mitmeliikmeline finantskomisjon või -komitee.

Vajadusel kaasatakse väliseksperte. Ka väljajagatavate toetuste osas toimub kolme- kuni viieaastane järelkontroll.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing