USA dollar käis kahe kuu nõrgimal tasemel

Raivo Sormunen 09. juuni 2004, 00:00

USA dollar langes eile Euroopa ühisraha suhtes kahe kuu kõige madalamale tasemele, kuna turgudel levivad spekulatsioonid, et USA keskpanga baasintresside tõstmine pole küllalt kiire, et ohjeldada riigi lahingut inflatsiooniga.

Euro eest sai eile hommikupoolikul 1,2354 dollarit (s.o 12,67 krooni dollarist). Viimati sai eurode eest niipalju dollareid 2. aprillil.

Finantsuudiste agentuuri Bloomberg läbiviidud küsitluse kohaselt oodatakse neljapäeval avaldatavaks USA importkaupade maikuu hinnatõusuks keskmiselt 0,8%.

Veel kuu aega tagasi ulatus hinnatõus 0,2 protsendini. Kiirenevad hinnad võivad panna USA keskpanka tõstma intresse loodetust kiiremini, et takistada inflatsioonil tõusmast.

Dollari tõusule ei aidanud kaasa ka see, et Saksamaal kasvas tööpuudus juba viiendat kuud järjest. Eurotsooni suurima riigi töötuse number püsis mais 10,5 protsendil.

Eile hommikul oli dollarit nõrgestavaks teguriks autopommi plahvatus Kirde-Iraagis, kus hukkus France-Presse'i andmeil vähemalt neli inimest.

"Iraagi probleem ei kao niipea," ütles uudisteagentuurile Bloomberg ABN Amro Holdingu valuutastrateeg David Mozina. "Kui sellised asju juhtub, siis dollar kannatab."

Dollaril oli päikesepaisteline periood, kui investorid kohanesid faktiga, et USA keskpank suvel intresse tõstab, ütles HSBC Holdingu valuutastrateeg Adrian Hughes.

Veidi suutis dollarit tugevdada Londonis toimunud rahvusvahelisel valuutakonverentsil eile pärastlõunal esinenud USA keskpanga juht Alan Greenspan, kes ütles, et USA keskpank on inflatsiooni vastu võitlemiseks valmis astuma vajalikke samme.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing