EPL: Toompea laseb üürid vabaks

09. juuni 2004, 07:41

Täna tuleb Riigikogus otsustamisele üüre vabaks laskva elamuseaduse muudatuste edasine saatus.

Ruutmeetri eest 15 krooni maksev Inna Kivi usub, et üüri piirmäärade kaotamisel lööb omanik kohe hinnad üles. ?Juba praegu ei pea ta kinni seadustest ega remondi lagunevat maja,? ütles Kivi Eesti Päevalehele.

Peeter Ploompuu Õigusjärgsete Omanike Liidust märkis, et nad saavad üürnikest aru, aga ka neist tuleb aru saada. ?Haletsetakse üürnikke, kuigi kannatajad on mõlemad,? ütles Ploompuu.

Tema sõnul hävinevad praegu kultuuriliselt väärtuslikud puumajad, sest omanikel ei jätku remondiks raha. ?Ruutmeetri hind peaks olema vähemalt 30 krooni. Üürid on vabad Tartus, Valgas ja mujalgi ja midagi katastroofilist pole juhtunud,? märkis ta.

Evelyn Sepp keskfraktsioonist ütles, et nad kasutavad kõiki võimalusi eelnõu torpedeerimiseks. Sundüürnike kaitsele asunud parteil pole aga erilisi väljavaateid eelnõu teise lugemise katkestamiseks, sest Res Publica, Reformierakond ja Isamaaliit on asja kiire seadustamise poolt.

Eelnõu algatanud valitsuse andmetel on sundüürniku seisuses veel 7200 leibkonda, kellest ligi 2900 vajab eluasemeprobleemi lahendamisel riigi abi. Üüride priiks tegemine nõuab toimetulekutoetuste maksmiseks 30?35 miljonit lisakrooni.

?Piirmäära kaotamine on ainuvõimalik tee, et anda omanikele õigus nende vara kasutamiseks,? märkis majandusminister Meelis Atonen. ?Omanikud osutavad praegu üürnikele riigi eest sotsiaalabiteenust.?


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing