Nordea võimaldab kaitsa oma eluasemelaenu intressitõusu eest

09. juuni 2004, 12:37

Nordea tutvustas täna pressikonverentsil uut laenutoodet, mis võimaldab kaitsta Kodulaenu võimaliku intressitõusu eest.

Nordea pakub võimalust seada oma Kodulaenule intressilagi, mis tähendab, et määratakse kindlaks maksimaalne baasintressi (Euribori) tase, millest kõrgemale laenu baasintress viiaaastasel perioodil ei tõuse. Näiteks kui seatakse lagi tasemele 4,0 protsenti, siis euriobori tõustes üle 4,0 % taseme on intressilae ostnule maksimaalseks baasintressiks 4,0 prontsenti pluss marginaal.

Intressilae seadmisel tuleb aga kliendil maksta lisamarginaali vastavalt sellele, kui kõrgele lagi on seatud. Näiteks 4% lae puhul tuleb maksta lisaks tavalisele marginaalile, mis on 0,9 protsenti, lisamarginaali 0,57 protsenti. Madalama lae puhul on aga lisamarginaal suurem.

Nordea jaepanganduse juht Toivo Annuse sõnul ei paku Nordea sarnast toodet ei Põhjamaades ega ka Lätis. Tema sõnul on toote turuletoomise eesmärgiks vältida olukorda, kus Euribori järsu tõusu korral jääks suur osa klientidest järsku maksejõuetuks, kuna enamik Nordea poolt väljastatud laene on väljastatud väga madala Euriboriga. Nordea prognoosib Euribori tõusu vähemalt 0,5 protsenti lähema aasta jooksul.

LIFFE värske prognoosi kohaselt tõuseb Euribor pidevalt tõusvas joones 2009 aastaks ligi 5% tasemele. Hetkel on kuue kuu Euribor veidi üle 2 protsendi.

Hansapanga eluasemefinantseerimise osakonna arendusjuht Kersti Arro sõnas, et Hansapank pakub viieks aastaks fikseeritud intressimääraga eluasemelaenu alates 2000. aasta sügisest. 'Viimasel ajal ei ole see teenus populaarne olnud, kuivõrd Euribor on olnud langustrendis ja klientidel on olnud kasulikum võtta ujuva intressimääraga laenu. Olukord võib muutuda, kui Euribor tõusma hakkab,' sõnas Arro. Hansapanga pakkumise puhul algab viieks aastaks fikseeritud intressimääraga eluasemelaenu intressimäär praegu 5%st aastas, lisas ta.

Eesti Ühispank on pakkunud intressi fikseerimise võimalust viieks
aastaks nn Lõvilaenudel (Eluasemelaen Noortele), mille väljastamist
alustati 2001. aastal, teatas Ühispank. Intressimäär sellel laenul oli väljastamise hetkel 8%, mis sel ajal ei olnud oluliselt kõrgem ujuvintressiga
väljastatud laenude intressitasemest.
Seoses ujuvintresside (nt 6 k Euribor) väga madala tasemega viimastel
aegadel on huvi fikseeritud intressimääraga laenu vastu olnud väike-
kliente on põhiliselt huvitanud võimalikult madal lõppintressimäär
(baasintressimäära hetkeväärtus+ marginaal). Hetkel on pangas töös pikaajalise
eluasemelaenu intressimäära fikseerimise võimaluste ülevaatamine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing