Ülo Toomsalu • 9. juuni 2004 kell 5:58

PM: Newsweek paigutas Tallinna juhtmeta interneti juhtlinnade hulka

Kui sügisel valis Newsweek Tallinna tõusvaks disainikeskuseks, siis nüüd paigutas väljaanne Eesti pealinna traadita interneti arengus maailmas esikümnesse.

Üleilmse leviga Newsweek hindas Tallinna valguses kõrgelt kogu Eestit, väites juuni alguse kaksiknumbri kaaneloos, et avatud Eestis peetakse traadita andmesidetehnoloogiat demokraatlikuks õiguseks, kirjutab Postimees.

«Aastal 1991, kui riik sai iseseisvaks, pidas tulevikku vaatav valitsus ITd ja internetti majanduse tähtsamateks sammasteks,» kirjutab ajakirja Londoni erikorrespondent William Underhill loos «Vabadus õhulainetes». «Võrdlemisi väikse hinnaga on Eesti sooritanud suure hüppe Euroopa kübereliidi sekka.»

Peale Tallinna pääsesid neljamiljonilise trükiarvuga Newsweeki koostatud traadita andmeside suurimate edendajate hulka sellised suurlinnad, nagu näiteks New York, London, Tokyo, Soul.

Tuntumaid juhtmeta ja tasuta interneti levialasid Tallinna kesklinnas, millega ka Newsweek oma kirjutise sisse juhatab, asub restoranis Pegasus.

Pegasuse omanik Mart Tomson meenutas Postimehele, et traadita andmeside ehk WiFi tehnoloogia sisseseadmine läks kaks aastat tagasi maksma 5000 krooni, kuid kinnitas, et rahapaigutus on end ajapikku ära tasunud. Hommikuti on ta näinud restoranis laua taga istumas kuni kümmet kundet, kõigil sülearvutid lahti ning hommikueine ja -kohv selle kõrval oma järge ootamas.

Hoolimata Newsweeki tunnustusest hoiatas Infotehnoloogia Kolled?i õppejõud Linnar Viik, et edu WiFi vallas ei tohi kuulutada siinseks Nokiaks, vaid selle asemel tuleb astuda järgmised väiksed sammud, mis hoiavad Eestit innovaatilise, dünaamilise ja konkurentsivõimelisena.

Hetkel kuum