Börsiülevaade: eilne ja tänane päev oli Hansapangale kui öö ja päev

10. juuni 2004, 15:33

Eilne ja tänane hommik oli Hansapanga aktsia jaoks nagu öö ja päev. Eile esimese kauplemistunniga 3,8% kaotanud Hansa aktsia tõusis täna poole tunniga ligi 3%.

Kui eilsest langust tuli aktsia õhtul enamalt jaolt välja ning sulgus 101,08 kroonil siis tänahommikune tõus jättis aktsia peaaegu terve päeva kättevõidetud taseme ümber tiirutama.

Väärtpaberi sulgemishinnaks registreeriti täna 104,05 krooni. Kui fondiemissiooni mõjud elimineerida, siis liikus aktsia tänasest kõrgemal viimati 21. aprillil. Ka aktsia rekordiline sulgemishind (107,57 krooni) ei jäänud enam ületamatusse kaugusse.

Suvele vaatamata on Hansapanga ümber näha liikumist. Möödunud kuu lõpus andis Hollandi investeerimispank ING Hansapangale aktsiale tänu Venemaa laienemisplaanidele ja tugevale esimesele kvartalile 112,66 kroonise hinnasihi ja ostusoovituse. Eile teatas Eesti Ühispank, et ootab aktsia aastalõpu hinnaks 111,10 krooni.

Hetkel on lõppemas TeliaSonera ülevõtmispakkumine Eesti Telekomi aktsiatele. Kuna Eesti Vabariigi valitsus otsustas täna, et jätab Eesti riigile kuuluvad Telekomi aktsiaid müümata on pakkumine ebaõnnestunud.

Eesti Telekomi ja TeliaSonera vastasseisust andis täna selgema pildi rahandusminister Taavi Veskimägi, kelle sõnul soovitas konsultatsioonifirma McKinsey Eesti riigil aktsiate eest küsida 133,5 krooni. Tegemist on täpselt viiendikku võrra kõrgeima pakkumisega kui TeliaSonera tegi.

Kuna viimased poolteist kuud jälgiti peamiselt vaid TeliaSonera madala pakkumise ümber tekkinud saginat, siis võib alates homsest hakata taas pööramata tähelepanu Eesti Telekomi fundamentaalnäitajale.

Mitmed analüütikud peavad Eesti Telekomi aktsiat võrreldes Kesk- ja Ida Euroopa telekomisektori aktsiatega suhteliselt kalliks. Eks tulevik näitab, mis TeliaSonera toe ärakadumine aktsiale tähendab.

Investeerimispank ING avaldas eile arvamust, et TeliaSonera võib osta Eesti Telekomi aktsiad turult kokku, tõsta oma osaluse ettevõttes üle 50% ning teha uus pakkumine. Samas arvab pank, et pakkumine tuleb vana pakkumisega (111,3 krooni) sarnane. Juhul kui enamus turul niimoodi mõtleb võib antud tase saada aktsiale oluliseks vastupanutasemeks.

Täna paistis enda kohta märkimisväärse käibega (üle poole miljoni krooni) Baltika aktsia. Ehkki aktsia sulgemishind tegi märkimisväärse tõusu jäi väärtpaberi ostu- ja müüginoteeringud eilse taseme juurde.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing