Ülo Toomsalu • 10. juuni 2004 kell 7:13

Pärnu PM: Tallinna-sõit muutus vaevaliseks

Via Baltica Pärnu-Tallinna maanteelõigu remont Pärnu maakonna piires teeb sõitmise vaevaliseks ning nõuab senisest märksa rohkem aega.

Kõige pikemad liikluse reguleerijate märguannet ootavad järjekorrad tekivad praegu Are kandis, kus käib killustikaluse ehitus, kirjutab Pärnu Postimees.

Hulk ehitusmasinaid on hõivanud ühe liiklussuuna ning läbisõit killustikuvallist piiratud kitsukest teist sõidusuunda pidi on võimalik vaid kordamööda.

Reguleerija märguannet tuli eile oodata neljas kohas, kuid teised läbisõidud läksid kiiremini kui Ares, kus pidime ootama kümmekond minutit.

Riigikogu liige Mark Soosaar mõõtis üleeile Ares ootamise ajaks isegi 28 minutit ja hilines 2,5tunnise Tallinna-sõidu tõttu planeerimiskomisjoni istungile.

Ka reguleerija Leopold Pärn ütles, et valdavalt on autojuhid distsiplineeritud ning reguleerija niigi pikka ja väsitavat tööpäeva raskemaks ei tee. Ta selgitas, et autosid lastakse läbi vastavalt sellele, millisele sõidusuunale neid rohkem koguneb.

Kõige pikem saba võis olla isegi paari kilomeetri pikkune, tavaliselt on tegu kuni mõnekümne autoga.

Urmas Konsap maanteeametist tõdes, et praegu, mil käsil teealuse ehitus ja stabiliseerimine, on tegemist liiklejate jaoks hullu perioodiga.

Keeruliseks tõotavad kujuneda ka paar järgnevat nädalat, sest Räägu kandis algab kahe väikese silla ümberehitus metallkonstruktsioonist truupideks, mille detailid on juba Eestisse saabunud.

Et liiklust truubi ehituse ajaks katkestada ei saa, on seda kavas teha poole silla laiuse kaupa. Nii on seda õnnestunud teha ka Narva maanteel. Siiski võib selle töö ajal ette tulla ajutisi liikluse katkestusi, lausus Konsap.

Konsap ütles, et töö kulgeb graafiku kohaselt ja juuli keskel, kui esimene asfaldikiht paigal, peaks sõitmine taas normaalseks muutuma.

Hetkel kuum