SLÕL: Velotaksojuht teenib 1000 krooni päevas

11. juuni 2004, 08:18

Tallinna velotaksojuhid teenivad päevas kuni 1000 krooni.

Osaühingu Velotakso üks omanikke Herdis Ojasu kinnitab, et sellest summast on juba maha arvestatud sõiduriista 300kroonine renditasu, kirjutas SL Õhtuleht.

«Finantsskeem on selline, et firma saab oma sissetuleku reklaamist. Kõik, mis sõidutajad teenivad, on nende oma,» ütleb Ojasu ja lisab, et renditasu peab juht ise kinni maksma.

Tema sõnul on Tallinnas seitse velotaksot kolmekümne juhiga. Nende seas on mees, kes on esimesel kuul rahvast sõidutanud 22 päeva ja teeninud umbes 22 000 krooni.

«Terve kuu järjest ei jaksa velotaksot sõita keegi. Olen kuulnud, et juhtidel jalad ja põlveliigesed valutavad,» räägib Ojasu.

Kolmandat kuud velotaksoga sõitev 24aastane Kaia teab omast käest, et kaks päeva järjest ei tee veel midagi. «Aga viis päeva järjest väsitas täitsa ära. Seda vändata on ikka päris karm, palju raskem kui tavalise rattaga ringi tiirutada,» kinnitab Pedagoogikaülikoolis viimasel kursusel klassiõpetajaks õppiv Kaia.

Algul olid neli igast viiest velotaksokliendist välismaalased. Praegu on selle sõiduki kasutajatest juba pooled eestlased.

«Me tegime suhteliselt soodsa hinna eestlastele mõeldes, et ei oleks kallis,» ütleb ka Herdis Ojasu. Pilet maksab 35 krooni, lastele 15 krooni.

Velotaksode juhte on neljal-viiel korral kimbutanud politsei. Korravalvurid pole Ojasu sõnul aru saanud, et nendega sõitmiseks pole luba vaja.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing