Sakala: Narkokurjategijate auto saab Viljandi maavanema sõidukiks

11. juuni 2004, 08:40

Viljandi maavalitsuses ootab uut maavanemat Mercedes-Benzi kunagine tippmudel, mida varem kasutasid oma hämarateks käikudeks narkokurjategijad.

Praegu Audi A6 rooli keerav Viljandi maavanema kohusetäitja Kalle Küttis ütles Sakalale, et ta pidas oma kohuseks leida uuele maavanemale uus auto.

«Otsustasin selle juba siis, kui polnud veel päevakorrale tõusnud varianti, et minust võiks maavanem saada,» lausus ta. «Audi on mind hästi teeninud, aga kulutused on ajapikku suuremaks läinud.»

Maavanema kohusetäitja oli ühel päeval riigi avalikest teadetest lugenud, et Harju maavalitsus pakub riigiasutustele Mercedest, mis on konfiskeeritud narkokurjategijatelt.

«Vaatasin nagu mulk, et muidu saab - võtame ära!» tunnistas Küttis.

Viljandi maavalitsuse haldustalituse juhataja Andrus Agu ütles, et maavalitsus pidi siiski maksma 25 000 krooni, sest auto oli tollis kinni peetud ja tuli tasuda tollimaks.

Maavalitsus asus pabereid vormistama eelmise aasta lõpul ning juba jaanuaris vuras Mercedes tema garaa?i. Sellest ajast ongi auto peamiselt seal seisnud.

«Ilus hele auto,» kiitis Küttis. «Aga ma ise pole põhimõtteliselt sellesse veel sisse istunud ja võib-olla ei istu ka. Auto saatuse otsustab uus maavanem.»

Küttis tõdes, et Mercedese minevik narkokurjategija autona talle rõõmu ei valmista. «See häirib, aga kui teda on ikka odavam pidada, saan ma sellest üle. Uut autot pole meil küll võimalik osta.»

Maavalitsuse haldustalituse juhataja Andrus Agu lisas, et kõnealune Mercedes on suuruselt ja omadustel maavanemale igati paslik auto.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing