Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus avas ekspordiplaani programmi

14. juuni 2004, 09:38

Alates tänasest saavad ettevõtjad taas hakata taotlema Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt (EAS) eksporditoetusi.

Euroopa Liidu struktuurifondidest kaasrahastatava programmi eelarve on 40 miljonit krooni ja selle raames jagatakse toetusi nii ekspordiplaani koostamiseks kui ka selle elluviimiseks.

Ekspordiplaani elluviimise toetus katab järgmisi turundustegevusi: ekspordiplaani elluviimist nõustava konsultandi teenustasu, välismessil osalemise, välisturu uuringu teostamise ja välisturu külastusega seotud kulutused, sihtturul toimuvatel ettevõtjate kontaktüritustel osalemisega seotud kulutused, sihtturule suunatud reklaammaterjali valmistamise ja turundusürituste (näiteks tooteesitlus, kliendipäev, esinduse avamine) korraldamisega seotud kulutused.

Ekspordiplaani koostamise toetust on võimalik taotleda kuni 75 000 krooni ulatuses, ekspordiplaani elluviimiseks on maksimaalne toetussumma üks miljon krooni.

Taotlejaks saab olla Eestis äriregistrisse kantud äriühing või füüsilisest isikust ettevõtja, kes peab olema tegutsenud vähemalt ühe majandusaasta ning kelle viimase majandusaasta ekspordikäive ei ületa 150 miljonit Eesti krooni. Taotlejale viimase kolme aasta jooksul eraldatud vähese tähtsusega abi ei tohi ületada koos ekspordiplaani programmi raames taotletava toetusega 100 000 eurot.

Ekspordiplaani koostamiseks esitatud toetustaotlusi vaadatakse läbi jooksvalt, taotlusi saab esitada alates 14. juunist. Taotlusi ekspordiplaani elluviimise toetusteks menetletakse voorudena ning järgmise vooru taotlused tuleb esitada hiljemalt 1. juuliks. Taotlusvormid ja soovituslikud juhendid on avaldatud EAS-i veebilehel www.eas.ee.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing