PARE hakkab väljastama personalitöötaja kutsetunnistusi

14. juuni 2004, 12:03

Eesti Personalitöö Arendamise Ühing PARE kinnitas personalitöötaja ja ?juhi kutsestandardid.

Ühtaegu on PARE saanud personalitöö valdkonna kutset omistava organi (KOO) staatuse.
Personalitöötaja kutsestandard töötati esmakordselt välja 1999. aastal. PARE koostöös Kutsekvalifikatsiooni Sihtasutusega alustas olemasoleva personalitöö spetsialisti kutsestandardi täiustamist ning uute kvalifikatsioonitasemete loomist 2003. aasta lõpus. Pooleaastase tegevuse tulemusena valmis personalitöötaja kutsestandard viiel erineval tasemel.

Maikuu jooksul viidi läbi arvamusküsitlused, mille käigus koguti tagasisidet standardite osas Eesti erinevate piirkondade avaliku- ja erasektori personalispetsialistidelt ja ?juhtidelt, personalitööd õpetavate koolide ja koolitusfirmade esindajatelt ning tippjuhtidelt. Standardite lõplikus versioonis on paljud ettepanekud arvesse võetud.

Kutsekvalifikatsiooni Sihtasutuse Äriteeninduse ja Muu Äritegevuse Kutsenõukogu kinnitas 10. juunil personalitöötaja I, personalispetsialisti II, III ja personalijuhi IV, V kutsestandardid.

Järgmise sammuna moodustab PARE sügisel kutsekomisjoni, mille ülesandeks on välja töötada kutseomistamise kord ja kutseeksamite läbiviimiseks vajalikud materjalid. PARE eesmärgiks on korraldada esimesed kutseeksamid ja väljastada kutsetunnistused juba 2005. aasta kevadel.

PARE peab oluliseks ka kutseeksamiks ettevalmistava koolitustsükli korraldamist. 2004. aasta sügisel jätkub PARE ja Avaliku Teenistuse Arendus- ja Koolituskeske koostöö ?Personalitöö baaskoolituse? läbiviimisel. Kursuse lõpus saavad soovijad taotleda personalitöötaja I või personalispetsialist II taseme kutsetunnistust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing