Baltika on mõõnast üle saamas

Alvar Jõgeva 15. juuni 2004, 00:00

Neljapäeval on oodata Baltika viie kuu tulemusi. Varasemad kuutulemused on näidanud käibe ja kasumi kasvu, mis lubab ka seekord oodata head tulemust.

Pärast suure kahjumi teenimist eelmisel aastal hakkas Baltika avaldama kuutulemusi, püüdes tõestada investoritele, et asjad liiguvad nüüd õiges suunas. Jaanuaris sai Baltika veel 4,5 miljonit krooni kahjumit, kuid veebruar lõpetati juba väikeses plussis ning kahel järgmisel kuul suutis ettevõte teenida 8 miljonit krooni kasumit. Paranemist on märgata ka käibe osas, kuude lõikes on näha käibe kasvu. Kui senine tõusutrend peaks jätkuma, võib käive ületada mais 50 miljoni krooni piiri.

Baltika-suguste ettevõtete aktsiate ostmine nõuab investorilt julgust, kuid pärast pöördepunkti teevad sellised aktsiad kiire tõusu. Ilmselt oleks Baltika aktsia põhi olnud palju sügavamal, kui sellega oleks kaubeldud USA börsil. Tallinna börs on suhteliselt aeglase reageerimisega ja Baltika puhul võis eelmisel aastal minu arvates näha ülehinnatust. Kuid praeguseks on ettevõtte olukord ja tulevikuväljavaated paranenud.

Arvan, et võrreldes paljude teiste Tallinna börsi ettevõtetega on Baltika aktsia praegu atraktiivne. Siiski on tegu suhteliselt riskantse investeeringuga, mistõttu ei pruugi see kõigile sobida.

Hansapanga aktsia, mis jõudis rekordilähedasele tasemele, langes eile 1,34 protsenti. Hansapanga aktsial lühiajaliselt väga suurt tõusuruumi pole, kuna optimistlikumad analüütikud ei oota oluliselt kõrgemaid tasemeid. Siiski usun Hansapanka pikaajaliselt, peamise riskina näen pigem majanduskasvu aeglustumist kui konkurentsi. Samas on Balti riikides majanduskasv jätkuvalt kiire, millest võidab kindlasti ka Hansapanga Grupp. Kohalikud investorid on võib-olla liiga lühiajalise nägemusega ja tulemus ei pruugi kõige parem olla.

Kuulun ise ka nende hulka, kes on oma Hansapanga aktsiad liiga vara maha müünud. Tagantjärele vaadates oleks palju kasulikum olnud Hansapanga aktsiaid hoida ja mitte rabeleda teiste väärtpaberitega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:32
    Otsi:

    Ava täpsem otsing