Viru Õlu korvab edukalt Frederiku õllega tehtud vigu

Silva Männik 15. juuni 2004, 00:00

Pärast ebaõnnestumist Frederiku õllega on AS Viru Õlu investeerinud tootmisesse üle 50 miljoni krooni.

Lisaks üliedukaks osutunud PET-pudelites õlle tootmisele on praeguseks valminud esimene partii klaaspudelis Viru Premiumi õlu, mis ootab suurte kaubanduskettide sortimendinõukogudes heakskiitu.

Õlletehase müügidirektori Härmo Põlluvee sõnul loodetakse Premiumiga kindlustada oma praegust kohta turul.

?Kui Frederikuga tulime välja nii, et gaas oli põhjas ja panustasime kohe reklaami, siis oleme oma vigadest õppinud,? lausus ta. ?Premiumiga üritame enne turgu katsetada, kohe lärmi ei löö.?

Käed rüpes ei istu ka konkurendid. Saku Õlletehas on tänavu välja toonud Dragon Ice?i, Saku Valge ja premium-õlle Mäger. Premium-õlle Jubileum üllitas oma 125 aastapäeva tähistav Pärnu Õlletehas. A. Le Coq toodab uut Diseli sarja.

Erilist meelehärmi on Viru Õlu konkurentidele tekitanud aga plastpudelites õllega Bear Beer. Tartu ja Saku õlletehastelt rööviti viimasel aastal sellega vastavalt 4 ja 2 protsenti turuosast. PET-õlle tootmise alustajal tõusis turuosa kogunisti 6-lt 17 protsendile. Nii ei jäänud viimasele õlle maitse ja -kultuuri rikkumist süüks panevatel konkurentidel muud üle, kui ise samuti PET-õlut tootma hakata.

Pärnu Õlletehase juhi Charile Viikbergi sõnul on PET-õllede edu saavutatud tänu hinnasõjale. ?Erilisest kasumist selle juures rääkida ei ole mõtet,? lausus ta. Küll aga tunnistas Viikberg karastusjookide müügimahu kasvu. Viimase najal on ka Pärnu tehas alustanud Alaska vee ja kalja tootmist.

Ka Saku Õlletehase õllede tootejuhi Rauno Stüffi sõnul on Viru Õlu on oma turuosa kasvatanud ainult tänu õllele, mille ostuargumendiks vaid odav hind. ?Premium-õllede tarbija on Eestis teadlik ja väga kriitiline tarbija, kes nõuab vankumatut kvaliteeti,? lausus ta. ?Seda näitas ka Viru õlle katse Frederikuga premium-õllede turule sisenemisel mõned aastad tagasi, et ainult hea reklaamiga premium-õlle tarbijat Eestis ei veena.?

Lisaks õlletootmisele panustab Viru Õlu sel suvel just karastusjookidele. Enne jaanipäeva on plaanis välja tulla karboniseeritud joogiveega, välistatud pole kalja tootmine.

Investeeringud uue maitsega õlle nimel paistavad silma juba Viru Õlu tehases ringi jalutades. Suuri ruume täitva uue tsentrifuugi ja veetöötlusseadmete juures saab fotograaf tungiva palve mitte pildistada.

50 miljoni krooni investeerimisega on Viru Õlus tööd saanud poolsada inimest. 150 inimest töötavad iga päev neljas vahetuses. Tootmisvõimsust nõuavad varem Saksamaa sõsartehases, nüüdsest Eestis toodetavad Kingsway vitamiinijoogid.

Müügiedu ja varasemate valede otsuste tulemuste bilansist maha kandmine tõid Viru Õlu viimasel majandusaastal kasumi piirini, järgmine aasta plaanitakse lõpetada puhta kasumiga. Põlluvee sõnul ei luba täpsemaid numbreid anda Viru Õlu emaettevõtte asumine Taani börsil.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:32
    Otsi:

    Ava täpsem otsing