WiFi lisab ja piirab puhkust

Indrek Kald 15. juuni 2004, 00:00

Eesti on traadita interneti ehk WiFi levialade seas Euroopas esirinnas. Juba mitme aasta eest kirjutas ITee, kuidas Londoni ITspetsialiste hämmastas Tallinnas WiFi-alade rohkus, hiljuti kiitis seda ka USA ajakiri Newsweek. Õhu kaudu leviva internetiühenduse areng on tekitanud olukorra, mida arvutifirma Baltic Computers Systems IT-juht Jako Bergson nimetab võimaluseks töötada puhkere?iimil või teistpidi öeldes aktiivseks tööpuhkuseks. Enamikku meist soojal suvel puhkuse ajal kasvõi kohviku WiFi-levialas töötamine ei rõõmusta. Vähemalt pakub see aga hädavarianti, kuidas puhkuse ajal linnas liikudes kiiresti internetti pääseda, ilma, et oleks vaja kontorisse näiteks kolleegile appi sõita.

Teisalt pakuvad arvukad WiFi levialad ka võimalust lahkuda suvel töötades näiteks juba poole päeva pealt kontorist ning jätkata sülearvutiga töötegemist kohviku terrassil. Nii saab pooleldi puhata juba töö ajal. Nagu kirjutab tänase ITee viimasel sisuküljel tehnokratt Peeter Marvet, on ta korraldanud oma elu nii, et võrk oleks igal pool, kus ta liigub. Eeltoodud paljude WiF levialade valguses on see täiesti reaalne. Kui lisame siia ka võimaluse mobiilivõrgus üle paraku aeglasevõitu GPRSi andmeid liigutada, siis saab tõesti pea igas Eesti osas sülearvuti ja mobiili vahendusel võrku minna. Olgu tööasjus või puhkuseplaanide täpsustamiseks.

Nagu mainisin, oleme IT rakendamisel esirinnas. Seda tunnistab ka Peeter Marvet, kelle kinnitusel on Eesti kontorites sülearvuti vahetamas välja tavalist lauaarvutit, telefoni või e-posti asemel kasutatakse üha rohkem suhtlustarkvara MSNi ja kõned liiguvad samuti läbi arvutivõrgu. Seda tänu eestlastest programmeerijate välja töötatud tasuta internetitelefonile ehk Skype?ile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:43
Otsi:

Ava täpsem otsing