PM: Kiirabil pole erakorralisi haigeid kuhugi viia

15. juuni 2004, 08:04

Vältimatut arstiabi vajav inimene võib jääda tundideks kiirabiautosse, sest haiglates napib erakorralistele patsientidele voodeid.

Arstide sõnul on hullus seisus eelkõige infarkti, südame rütmihäirete, kopsuastma ja teised ägeda seisundiga patsiendid, kelle haiglasse paigutamiseks napib voodikohti, kirjutas Postimees.

Põhja-Eesti häirekeskuse juhataja Eva Rinne ütles, et kiirabibrigaadid satuvad tihti olukorda, kus nad jõuavad haigega lähimasse haiglasse, see aga keeldub kohtade puudusele viidates patsienti vastu võtmast.

«Nii peavadki kiirabiautod haigetega mööda linna sõitma ja vabu kohti otsima,» rääkis Rinne. «Ometi peaks haige pääsema lähimasse haiglasse. Teine kurb asjaolu on see, et kui kiirabi patsiendiga haiglate vahet sõidab, ei saa ta järgmist abikutset teenindada ja uus haige peab liiga kaua ootama.»

Arst, kes ei soovinud oma nime lehes avaldada, kinnitas, et vahel on kiirabiautod pidanud erakorralist abi vajava haige isegi koju tagasi viima, sest ükski haigla pole saanud teda vastu võtta.

Tallinna Kiirabi peaarsti Raul Adlase sõnul kulub kiirabibrigaadidel mõnikord paar-kolm tundi selleks, et sõita haigega eri raviasutuste vahet ning püüda teda neile sisse suruda.

Tervishoiuameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja Heidi Gil ütles, et talle on asjade selline käik uudiseks.

«Absurdne ja ebanormaalne olukord,» nentis Gil. «Haiglad võiksid häirekeskust kohtade puudumisest teavitada, et kiirabi ei peaks niisama sõitma.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing