15. juuni 2004 kell 8:43

General Motors mures intressimäärade tõusu pärast

Eile oma 2004. aasta kasumiprognoosi taaskinnitanud autotootja General Motors on mures tõusvate intressimäärade pärast.

General Motorsi <GR#US.GM> finantsjuht John Devine sõnul omavad tõusvad intressimäärad küll väikest mõju selle aasta tulemustele, kuid avaldavad juba suuremat mõju järgmise aasta turundus, müügi ja finantsteenuste üksuse tulemustele, kirjutas uudisteagentuur Reuters.

Analüütikute sõnul löövad kõrgemad intressimäärad autode müügi finantseerimist ning samuti võivad märkimisväärselt tõusta finantsüksuse laenukulud.

Maailma suurim autotootja kinnitas, et firma liigub varemalt prognoositud kasumi graafikus. Teiseks kvartaliks ootab General Motors finantsjuht kasumiks 2,00-2,25 dollarit aktsia kohta ja terveks 2004. aastaks 7 dollarit aktsia kohta, kirjutas Reuters.

Reuters Estimates kohaselt ootavad analüütikud autotootjale teiseks kvartaliks keskmiselt 2,19 dollarist ja terveks aastaks 7,13 dollarist aktsiakasumit.

Samas ei suuda General Motors jõuda kasumisse Euroopas, kus ta on kaotanud raha aastaid. Regioonis saadava kahjumi taga on firma Saab üksuse nõrkus, kehv Saksamaa majandus ja madal käibe kasv. Autotootja juhid on viimastel kuudel teatanud, et kavatsevad Euroopas end restruktureerida. Alates 1999. aastast on General Motors kahandanud Euroopas tootmist 28% võrra.

Euroopa kahjumeid aitab siluda prognoositust tugevam tulemus finantsüksuses.

Devine"i sõnul töötab ettevõtte selle nimel, et saavutada 2006. aasta kasumiks 10 dollarit aktsia kohta.

General Motorsi aktsia langes eile New Yorgi börsil 2,02%, tasemeni 47,09 dollarit.

Hetkel kuum