RTS-indeks selle aasta madalaim

Alvar Jõgeva 16. juuni 2004, 00:00

Venemaa börsi RTS-indeks kukkus eile selle aasta madalaimale tasemele. Põhjuseks jällegi Venemaa suuruselt teine naftafirma Jukos, kes kavatseb emiteerida uusi aktsiaid, et maksta 3,4 miljardi dollari suurune maksunõue.

Venemaa börs kaotas eile oma väärtusest ligi 5 protsenti. RTS-indeksi jaoks on kvartal olnud ränk, vaid Argentina börsil on sel perioodil läinud kehvemini. Kvartaliga on langust kogunenud juba ligi 30 protsenti. Samas esimeses kvartalis ületas Venemaa börsi tootlus teisi turge, saavutades paremuselt teise tulemuse.

Jukose aktsia kukkus ligi 8 protsenti, 6,45 dollarini, mis on ligi kahe ja poole aasta madalaim tase. Financial Times kirjutas võimalikust aktsiate emiteerimisest 3,4 miljardi dollarilise maksunõude katteks. Aktsiate emiteerimine tähendab aga seda, et seniste aktsionäride osalus väheneb. Praeguse madala aktsia hinna juures on aktsiate emiteerimine raske ülesanne, kuna ettevõte on tugeva surve all.

Leian, et asjaolude selginemisel võivad Jukose aktsiad osutuda heaks investeeringuks. Kuid selleks peab naftafirma oma suuremad probleemid lahendama ja samuti sooviks näha majandustulemusi, mida pole pikka aega avaldatud. Aktsiate emiteerimine rasketel aegadel toob aktsia hinna alla, kuid tihti võib see tähendada ka head ostuvõimalust. Tooksin Ericssoni näite, kus pärast uute aktsiate väljalaskmist hakkas aktsia hind tõusma ja praegu kauplevad investorid ettevõtte aktsiatega juba oluliselt kõrgemal tasemel. Ericssoni puhul ennustati samuti pankrotti ja lisaks arvati, et aktsiate müügist saadav raha lõpeb varsti otsa. Jukose puhul näen teise võimalusena mittestrateegiliste varade müüki.

Venemaa suurima naftatootja Lukoili aktsia läks kukkumisega kaasa, langedes üle 6 protsendi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing