Börsikommentaar: Hansapangalt hinnarekordit ei tulnud

16. juuni 2004, 15:13

Tallinna börsil täna valdavalt aktsiad tõusid, erandiks oli Hansapanga aktsia, mis langes minimaalselt, jättes varasema rekordi püsima.

Hansapanga aktsia täna uut rekordit ei teinud. Investorid arvatavasti ei võtnud tõsiselt eile esile kerkinud Swedbanki ülevõtmisspekulatsioone. Hansapangas enamusosalust omav Swedbank ise ei kinnitanud kuuldusi, pidades seda lihtsalt spekulatsiooniks. Hansapanga aktsia langes täna minimaalselt, ehk ühe eurosendi võrra. Balti riikide juhtiva panga aktsiad lõpetasid päeva 105,93 kroonil. Uue rekordi vallutamiseks on vaja lisada 11 eurosenti ehk veidi üle 1,7 krooni. Hansapanga aktsia käive oli täna 15,6 miljonit krooni. Üks 50 tuhandene aktsiaplokk liikus ka täiendava aktsiaga, mis tõstis viimase käibe 5,5 miljoni kroonini.

Omamoodi rekordiga sai hakkama Baltika, mis sulgus rohkem kui kolme kuu kõrgeimal tasemel. Kuid aktsiaga sooritati täna vaid üks tehing 100 aktsiaga. Siiski piisas sellest, et fikseerida 5,73 protsendiline tõus, tasemele 25,97 krooni. Viimati maksis Baltika aktsia rohkem 26. veebruaril. Homme on oodata juba märksa elavamat kauplemist, kui Baltika avaldab maikuu tulemused. Kuigi ennustamine on tänamatu töö, julgen pakkuda oma nägemuse. Arvan, et Baltika kuukäive võib ületada 50 miljoni krooni piiri ja kasumiks võiks kujuneda 4 miljonit. Lähemalt kirjutan Baltika tulemuste ootustest homme hommikuses Tallinna börsi eelvaates.

Teistest põhinimekirja aktsiatest näitasid rohelist värvi veel Eesti Telekom, Norma ja Tallinna Kaubamaja. Esimese puhul võib rääkida tõsiselt võetavast tõusust, kuna aktsiaga kauplesid investorid 3,6 miljoni krooni eest. Norma ja Tallinna Kaubamaja puhul võib rääkida pigem juhuslikest tehingutest.

Suured muutused fikseeriti I-nimekirjas, kus Tallinna Farmaatsiatehas tõusis üle 14 protsendi ja Viisnurk langes rohkem kui 9 protsenti. Mõlemad aktsiad on investoritele parajalt peavalu valmistanud. Esimese puhul oodatakse õiglast pakkumist väikeaktsionäridele, mida pole aga seni tehtud, kuigi varem liikusid börsiväliselt suured kogused emafirmale tunduvalt kõrgema hinnaga. Viisnurk plaanib müüa osa tegevusi, kuid see paistab olema üsna keeruline tegevus. Viisnurga aktsiate ostmist võiks kaaluda üsna raamatupidamisliku väärtuse lähedalt, peale olukorra selginemist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing