Daniel Bain sai endale 90% Galvexist

Inno Tähismaa 16. juuni 2004, 16:44

Terasetsinkimisettevõtte OÜ Galvex Estonia senine 45% osanik Daniel Bain suurendas oma osalust 90%ni.

Tehing toimus kuu aega tagasi ja selle käigus müüs oma 45% osaluse teine suurosanik Barry Bernstein. Tema osalus oli olnud müügis terve aasta.
Osaluse ostnud Daniel Bain ütles, et talle kuulub 90% firma aktsiatest ja 100% hääleõigusest. ?Kasutasin eelisostuõigust,? kirjeldas Bain, kuidas ta suurosaluse endale sai, ?Bernstein tuli pakkuma ja ma nõustusin.?

Bain ei avalikustanud tehingu hinda. Ta lisas, et kavatseb ettevõttesse senisest palju rohkem investeerida ja tootmist laiendada. ?Olen seniste tulemuste üle õnnelik,? rääkis Bain, kelle sõnul töötab ettevõte vaatamata käivitamisraskustele praegu sujuvalt.

Bain polnud ainus, kellele Bernstein oma osalust pakkus. Ent teised pakkujad loobusid. Loobumise põhjuseks võisid olla potentsiaalsetele ostjatele saadetud anonüümkirjad, mis sisaldasid Galvexit mustavat infot, kirjutab tänane ajaleht Delovõje Vedomosti.

Bain ütles anonüümset laimukirja kommenteerides, et arvab teadvat, kes selle autor võib olla, aga ei ütle. ?Kui see saab probleemiks, annan asja politseisse,? märkis ta.

Anonüümkirjades oli viidatud Galvexi probleemidele, mis oli peamiselt kokku võetud juba ilmunud ajaleheartiklitest.

Galvex on 3,8 miljardi krooniga seni suurim välisinvesteering Eestis. Kaks aastat tagasi andis ettevõtte omanik politseisse endise juhtkonna, kelle hoole alt oli kadunud mitmekümne miljoni krooni eest metalli. Möödunud aasta sügisest töötab ettevõte uue, peamiselt välismaalastest koosneva juhtkonna alluvuses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing