Lufthansa plaanib dividendide maksmist

16. juuni 2004, 13:13

Kulude kärpimise ja lennureisijate kasvu tõttu kasumlikkuse poole rühkiv lennufirma Deutsche Lufthansa võib järgmisel aastal dividende maksta.

?Äriklassis reisijate arv on taastumas ja lennukompanii on käesoleva aasta suhtes optimistlik,? ütles dividendide maksmise plaanist aktsionäride koosolekul rääkinud lennukompanii tegevjuht Eolfgang Mayrhuber, vahendab uudisteagentuur Bloomberg.

Euroopa suuruselt kolmas lennukompanii on suutnud käimasoleval aastal kulusid kokku hoida planeeritud 430 mln eurost praeguseks enam kui pool. Järgneva kahe aasta jooksul on plaanitud tootlikkuse tõusu tulemusena kokku hoida veel 1,2 miljardit eurot.

Möödunud aastal rekordilise 984 mln eurose kahjumi saanud Lufthansa plaanib tugevdada oma positsiooni kontinentidevahelistel lennuliinidel.

Mayrhuber kutsus aktsionäride koosolekul valitsust üles alandama makse ning katma lennujaamade turvalisusega seotud kulusid. Lufthansa maksis möödunud aastal maksudeks 2,3 mld eurot, tehes sellest suuruselt teise kuluartikli personalikulude järel.

Lennukiga reisimine on pärast möödunud aasta Iraagi sõda ja Aasias möllanud SARS epideemiat hakanud maailmas taas kasvama.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing