Baltika aktsia kolme kuu kõrgeim

Alvar Jõgeva 17. juuni 2004, 00:00

Tallinna börsil eile aktsiad valdavalt tõusid, erandiks oli Hansapanga aktsia, mis langes minimaalselt, jättes varasema rekordi püsima.

Omamoodi rekordiga sai hakkama Baltika aktsia, mis sulgus rohkem kui kolme kuu kõrgeimal tasemel. Kuid sellega sooritati eile vaid üks 100 aktsiaga tehing. Siiski tehingust piisas, et fikseerida 5,73protsendine tõus, tasemele 25,97 krooni. Viimati maksis Baltika aktsia rohkem 26. veebruaril. Täna on oodata juba märksa elavamat kauplemist, kui Baltika avaldab maikuu tulemused. Kuigi ennustamine on tänamatu töö, julgen pakkuda oma nägemuse. Arvan, et Baltika kuukäive võib ületada 50 mln krooni piiri ja kasumiks võiks kujuneda 4 mln krooni.

Hansapanga aktsia eile uut rekordit ei teinud. Investorid ei võtnud arvatavasti tõsiselt üleeile esile kerkinud Swedbanki ülevõtmisspekulatsioone. Hansapangas enamusosalust omav Swedbank ise ei kinnitanud kuuldusi, pidades seda lihtsalt spekulatsiooniks. Hansapanga aktsia langes eile minimaalselt ehk ühe eurosendi võrra. Balti riikide juhtiva panga aktsiad lõpetasid päeva 105,93 kroonil. Uue rekordi vallutamiseks on vaja lisada 11 eurosenti ehk veidi üle 1,7 krooni.

Teistest põhinimekirja aktsiatest näitasid rohelist värvi veel Eesti Telekom, Norma ja Tallinna Kaubamaja. Esimese puhul võib rääkida tõsiseltvõetavast tõusust, kuna aktsiaga kauplesid investorid 3,6 miljoni krooni eest. Norma ja Tallinna Kaubamaja puhul võib rääkida pigem juhuslikest tehingutest.

Suured muutused fikseeriti I-nimekirjas, kus Tallinna Farmaatsiatehas tõusis üle 14 protsendi ja Viisnurk langes rohkem kui 9 protsenti. Esimese puhul oodatakse õiglast pakkumist väikeaktsionäridele, mida pole aga senini tehtud, kuigi varem liikusid börsiväliselt suured kogused emafirmale tunduvalt kõrgema hinnaga. Viisnurk plaanib müüa osa tegevusi, kuid see paistab olema üsna keeruline ülesanne. Viisnurga aktsiate ostmist võiks kaaluda üsna raamatupidamisliku väärtuse lähedalt, pärast olukorra selginemist. Mõlema aktsiaga kaubeldi väga väikses mahus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing