Põlva firma teeb keerukaid metallitöid

Väinu Rozental 17. juuni 2004, 00:00

Kui FIEna tegutsedes oli Silver Kikase käive 2002. aastal ligi 0,4 miljonit krooni, siis Kilko Eesti teenis mullu oma esimesel tegutsemisaastal 2,5 miljoni krooni suuruse käibe juures 700 000 krooni kasumit.

Kilko Eesti on valmistanud eriotstarbelisi seadmeid mitmele puidutööstusfirmale ning teinud keerulisi metallkonstruktsioone ehitustele. Kõik ligi paarkümmend moodsat bussiootepaviljoni Põlvamaal pärinevad Kilko Eestist. Poolteist kuud tagasi alustas firma allhanketöö korras tõstukikorvide tootmist Soome turu jaoks.

Silver Kikase sõnul küpses mõte alustada metallitööfirmaga pärast seda, kui senine tööpaik, kodugaraa? Kiuma külas 2002. aasta algul maani maha põles. ?Võtsin pangast 20 000 krooni laenu, ostsin mõned tööriistad ja rentisin Mammastes esimese tootmisruumi,? meenutas Kikas. ?Võimalusest taotleda ettevõtluse alustamiseks toetusraha ei teadnud ma tookord midagi.?

Täna rendib Kikas 360 ruutmeetrit pinda ning maksab palka seitsmele töötajale. Tootmisvahenditesse on Kikas investeerinud umbes 600 000 krooni. Kikase lähieesmärk on investeerida veel pool miljonit krooni vajalikku painutuspinki, rullvaltsidesse ning metalli lintsaagi ning kaugem eesmärk on ehitada oma tootmishoone, kus oleks ruumi teha suuri metallkonstruktsioone. ?Ega kribu-krabu tehes ei teeni nii hästi kui suure raua pealt,? põhjendas Kikas.

Varem kõvasti viina võtnud Kikas jättis kümme aastat tagasi päevapealt joomise maha. ?Firmaga jahmerdamine on elu nii kiireks teinud, et praegu polekski aega viina võtta,? muigas Kikas. ?Närvipinge maandamiseks lähen mina hoopis krossi sõitma.? Kikas on Eestis üks arvestatavamaid krossisõitjad hobiklassis.

Viljandi ehitusfirma OÜ Leviehitus projektijuhi Kuldar Ilusa sõnul on nad Põlva Kilko poole korduvalt pöördunud just siis, kui on vaja teha keerulisi metallkonstruktsioone. Viimati tegid Leviehitus ja Põlva Kilko koostööd Pühajärve puhkekeskuse juurdeehitusel.

Otepää vineeritehase ASi UPM-Kymmene Otepää käidujuhi Margo Pedrase sõnul tellivad nad Põlva Kilkost mitmesugust metallitöö teenust.

Põlva Kilko naabruses tegutseva ASi Mammaste Metall arendusdirektor Aivo Kalle pidas konkurentsi metallitööturul normaalseks. ?Nad ei jõua ega suuda meie eest kõiki töid ära teha, sest oleme Põlva Kilkost tunduvalt suuremad,? ütles Kalle. ?Samas tellivad nad meilt sageli materjale ja mitmesugust metallitöö teenust.?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing