WiFi leviala kordades kasvanud

Andris Feldmanis 17. juuni 2004, 00:00

?Elionil on hetkel traadita interneti levialasid 75. Eelmisel suvel oli neid 25 ringis. Seega on juurdekasv aastaga olnud kaks kolmandikku,? ütles Elioni internetiteenistuse juhataja Maiko Kalvet. Viimasel ajal on Elion rajanud WiFi levialasid põhiliselt hotellidesse.

Tugevalt on kasvanud ka Unineti traadita interneti levialade arv, mis on tänaseks umbes 40.

?Võrreldes eelmise aastaga on muutus umbes kahekordne,? ütles Unineti turundusosakonna juht Jaanus Tiit.

Hüppeliselt suurenes möödunud aasta jooksul Tele2 WiFi levialade hulk. ?Eelmisel aastal samal ajal hakkasime just Statoili võrku rajama,? ütles Tele2 turundusdirektor Toomas Tiivel. Nüüdseks on Tele2-l umbes 45 WiFi punkti, põhiosa nendest moodustavadki Statoili bensiinijaamad.

Traadita interneti kasutamine on Unineti ja Elioni võrkudes tasuline. ?Kõige populaarsem viis teenuse eest tasumiseks on SMSi teel,? ütles Kalvet. Kasutamisõiguse 24 tunniks saavad EMT ja RLE kliendid SMSiga osta 22 krooni eest. Unineti SMS-päevapilet maksab 10 krooni ja seda saavad osta kõigi mobiiloperaatorite kliendid.

Erinevalt Elionist ja Uninetist pakub Tele2 traadita internetti tasuta. ?Siiamaani ei ole tasuliseks muutumisest juttu olnud,? ütles Tiivel. ?Lähima kolme kuu jooksul ei muutu selles osas ilmselt midagi.?

Bensiinijaamade internetiseerimisega tegeleb ka Elion, kes pakub WiFi-teenust Neste A24 tanklates.

Nii Tele2 kui ka Elion kinnitasid, et tanklates on WiFil kindel tarbijaskond olemas. ?Statoili võrgus on kliendiks inimene, kes olulise osa oma päevast on autos, näiteks müügimehed,? ütles Tiivel.

Sama rääkis ka Kalvet Neste WiFi kasutajatest. ?Põhiliselt on need autoga Eesti ühest punktist teise liikuvad inimesed,? ütles ta.

Jaanus Tiit Uninetist nimetas põnevamatest projektidest Tallinna WiFi-parkide projekti koostöös Tallinna linnaga. Selle raames pakutakse tasuta traadita internetti kuues Tallinna pargis.

?Peamiste kasutajatena näen eelkõige tüüpilisi bürooinimesi, kellel laptop niikuinii päev läbi üle õla kaasas ripub,? ütles Tallinna kesklinna vanem Keit Pentus sihtgrupist rääkides.

Tänase seisuga on traadita internet Kadrioru pargis Weizenbergi ja Poska nurgale jääval haljasalal, Nunne tänava purskkaevu ümbruses ja Harju tänava ääres Vilde kuju ümbruses. Peagi tuleb traadita internet veel Nevski haljasalale, Musumäele ja Harju mäe kõlakoja ümbrusesse.

Elion ja Uninet lubavad suurendada WiFi-punktide arvu ka tuleval aastal. ?Järgmise aasta suveks võiks Elionil olla traadita interneti levialasid üle 100,? ütles Kalvet. Jaan Tiit kinnitas Unineti laienemisplaane. ?Lisandub ehk 10?15 leviala,? ütles ta.

Tele2 on leviala suurendamise osas tagasihoidlikum kui konkurendid. ?Konkreetset laienemiskava, näiteks luua iga kuu neli uut WiFi-ala, ei ole,? ütles Tiivel. ?Kui tuleb Statoili sarnane huvipakkuv projekt, siis oleme kindlasti huvitatud.?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing