PM: Viasat jättis kliendid ilma taevakanaliteta

17. juuni 2004, 08:06

Viasat müüs sadadele inimestele 3000 krooni eest taevakanalite vastvõtuseadmed, mis mõne kuu pärast muutusid sisuliselt kasutuskõlbmatuteks.

Aastavahetusel Viasati satelliidikanalite vaatamiseks ligi 3000-kroonise tüüneri ostnud Kalev Silla sõnul oli pakkumine piisavalt hea, et kodeeritud telekanaleid tasus hakata vaatama. Mõni kuu hiljem saatis Viasat talle aga kirja, kus teatati, et koodimuudatuse tõttu äsja sooduskampaania raames ostetud tüüneriga juulikuust alates Viasati kodeeritud kanaleid ei näe, kirjutab Postimees.

Selle asemel pakuti võimalust osta 500 krooni eest uus tüüner, millega vastuvõtt oleks võimalik.

«Mulle tundub, et aastavahetusel müüdi maha mingeid vanu laojääke,» rääkis Sild. «Kindlasti teati ka sooduskampaania ajal, et koodid mõne aja pärast muutuvad.» Tema hinnangul ei ole 500kroonine väljaminek küll suur, kuid tekitab siiski ettevõtte käitumise suhtes lihtsalt nördimust.

Mujal maailmas annavad firmad kuutasu maksvatele klientidele vastuvõtjaid ka tasuta, lisades näiteks kaheaastase kohustuse klient olla. Silla hinnangul peaks Viasat nii käituma ka praegu, sest kliente koheldi kui lüpsilehmi.

ASi Viasat tegevjuhi Priit Pirso sõnul läks antud kampaaniaga tõesti halvasti. Kampaania korraldati koos edasimüüja OÜ Mergega, kus Viasati poolt oli odavamalt vaatajakaart, Mergelt aga tüüner. Kõigil müüdud tüüneritel ei olnud aga Viasati heakskiitu.

Pirso sõnul kavandas Viasat üleminekut algul ühele kanalite kodeerimise süsteemile, seejärel otsustas ettevõte aga teise süsteemi kasuks.

Selle jaoks ei saanud ka kõikide tüünerite tarkvara uuendada. Kasutud need tüünerid siiski päriselt pole, nendega saab vaadata tasuta taevakanaleid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing