Idüll kesklinna moodi

Heidi Vihma 18. juuni 2004, 00:00

Tühjad tenniseväljakud, kõrged puud, varjuliste terrassidega väike majake ? idüll kesklinna moodi. Päevapraade hinnatakse keskmisest suuremateks, nägusamateks ja maitsvamateks, olen kuulnud.

Meie valisime põhimenüüst fooliumis grillitud forelli ja roa nimega ?Siga seenel?, sealiha seentega. Ja veel ?Käsitööringi? nime kandva krevetitaldriku ja mozzarella-tomatisalati.

Tellisime küll, aga lauale jõudis hoopis midagi muud. Salati asemel toodi kanatiivad kastmega. Tiivad olid küll nagu vaja ? krõbedad ja mahlakad. Ka järgmise käiguga ei saanud me tellitut, siga küll saabus, fooliumis grillitud forelli asemel toodi taignakoorikus küpsetatud kala, mis ei olnud forell. Kuigi ma paneeringuid ja taignaümbriseid ei armasta, võtsin vastu ettekandja lahke pakkumise eksituse heastamiseks kanda tellitud klaas veini maja arvele, sest uut praadi ootama jääda polnud enam aega. Lõpetuseks joodud espresso oli leige. Arvet maksma läksin mitte kõige rõõmsamana ? kaks vale rooga ja kehv kohv. Hullem ootas aga ees.

Menüü näitas, et mulle toodud roog oli tunduvalt odavam kui see, mille ma tellinud olin ja mis ka arvel kirjas oli. Ja kui ma avaldasin soovi maksta siiski söödud, mitte tellitud prae eest, ütles ettekandja, et vahe kompensatsiooniks olevatki see klaas veini, mis maja arvesse pidi minema. Ehk pidin kinni maksma nii vale prae kui selle kõrvale pakutud veini. Nojah, vein oli siiski kahe prae hinnavahest neli krooni kallim. Ja kui ma kahtlust avaldasin, kas see ikka on kõige sobivam lahendus, oli letitagusel tütarlapsel veel seletus, et mulle olla toodud tegelikult rohkem veini, kui ma tellisin. Sellega ma rahule ei jäänud, loobusin kompensatsioonist ja palusin täpset arvet. Vestlus oli kõike muud kui sõbralik ja ainult teenindaja lapseohtu olek ei lasknud mul tõsiselt solvuda. Kahju hakkas noorest neiust, kes ilma vanemate kolleegide abi ja koolituseta on leti taha üle jõu käivat tööd tegema lubatud. Kõigele vaatamata nõustusin oma kaaslasega, kes siin sageli lõunal käib, et kehva teeninduse kompenseerivad maitsev toit ja odavad hinnad ning suvisel ajal on siin terrassil tore olla.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:25
    Otsi:

    Ava täpsem otsing