Puhkusele!

Kristina Herodes 18. juuni 2004, 00:00

Töises situatsioonis kehtivad kohustused kaovad niipea, kui oma isiklikku vabaajavööndisse siseneme. Aga ega piiramatu vabadusega kohanemine nii lihtne ei olegi. Reeglid näivad risuks jalus olevat. Aga kui kaovad, selgub, et tegelikult olid nad toeks samuti.

Kas puhkusel jätkata omas argises rollis (jäädes ka piknikupaika ja menüüd, harrastusi ja seltskonda valides truuks staatusele) või olla lihtsalt mõnus mees? Maitse asi. Head on mõlemas lähenemises. Moesoovitusedki leiad selle järgi, millisest stiilimuutusest puhkuse alguses lugu pead.

Tahad kogu maailmale teada anda, et oled puhkusel ja eelistad äriasjade arutamisest huvituvad semud otseteed meelt muutma panna? Rõhuta seda riietusega! Uljad värvid, eksootika, mustrid, lilled, triibud on abiks. Naljakas detail on hea mõte ? vembuga loosung või krutskiga trükipilt T-särgi rinnaesisel, lõbus peakate või ehe. Mood soovitab täna iseäranis tuliselt jalgpallitemaatikat. Fantaasiat turgutavad ka Lõuna-Euroopa kuurortide värvimelu ja kerge nostalgiavarjundiga spordirõivad.

Kogu see kraam tõstab lisaks ümbritsevatele ka iseenda meeleolu ja aitab lõõgastunud lainel püsida. Kes harjunud end korrektselt kinni katma, võiks kindlasti pilgu pöörata lühemate püksisäärte ja varrukate poole ja kui isiklik kriitikameel vähegi lubab, on tank-top suveks üks äraütlemata mugav asi. Mänguline suhtumine riietumisesse, millele töises elus palju ruumi ei jagu, on parim valik.

Paindlikkus on tüütult korduv sõna tänapäeva moes. Aga niivõrd kasulik ja kandjasõbralik, et sellest ei saa üle ega ümber. Kui sa ei viitsi pidada eraldi töörõivaid ja puhkusegarderoobi ja kui ametiroll seda võimaldab, sobib selline suhtumine imehästi.

Miskit suurt muutust siin pole, igapäevase rõivavaliku hulka sulata paar värskema väljanägemisega T-särki ja leia kergem kehakate sinna, kus olemasolevaga palav hakkab. Üsna tavaline on, et oled aasta jooksul ära kaotanud päikeseprillid ja mütsi. Nende uuendamine võibki juba vajaliku kaasaegsuse lisamisega hakkama saada.

Ideid leiad kõigest looduslikust, mis annab lihtsale rõivale vabameelse iseloomu. Linasest looduna muutub ka ülikonnakujuline riideese supervabaks suverüüks. Mustrid ja viimistlused ei pea olema korrektsed, väike lõpetamatus on isegi mõnusam. Väike ringvaade grüünes on piisav stiililuure ? kahte ühesugust asja naljalt ei kohta ja midagi viigitut kah nagu ette ei jää.

Hakatuseks teksad, velvetid, vabama või korrektsema moega püksid ja juurde kihiti nii palju särke-pluuse-dressikaid, kui ilm nõuab. Pükste osas valitseb lihtsam joon ? mõne aja eest nähtud ohtrad detailid (rihmad, nöörid ja miljonid militaartaskud) on minekut teinud. Tundub, et trend on natuke kade. Nöörkinnis, efektne vöö, küljetriibud, taskud, lukud ? kõik nad on hetke lemmikud, aga pead leppima vaid ühega. Koos nad reeglina su uutel poppidel suvepükstel kohta sisse võtma ei nõustu.

Kaasaegse kollaa?garderoobi pidamisel on omajagu plusse. Puhkusele minek ei tähenda tingimata kohustuslikku osturetke. Kui see aga teoks saab, nõustub uus tuulepluus, kerge linane päevasärk või pehme tallaga vabaajakingad sinuga peale puhkust kontorisse kaasa tulema.

Klassika varasalves on piisavalt vabamat kraami. Inimesed on ju alati puhanud ja selleks puhuks pehmemaid kehakatteid välja nuputanud. Kui asjalik soliidsus väga köidab ja lipsust on kohe raske loobuda, tasub selle kandmiseks leida humoorikas ja nihestatud viis.

Vaadake julgustuseks kasvõi seda, mis moelavadel toimub! Lipsud lesivad mustrilistel päevasärkidel, viigipüksid kõndimas vallatute T-särkide kõrval, jalkapapud suveülikonna püksisäärte alt välja piilumas. Niisiis pole randa või rabamatkale minnes vähimatki mõtet end etiketireeglitega ahistada. Keegi ei käsi asjalikkusest loobuda, aga sellesse ei maksa vähemasti puhkusel olles ülearu tõsiselt suhtuda.

Puhkusegarderoob on valdkond, kus moel pole tegelikult suuremat ütlemist. Ideid anda ja väikesi soovitusi jagada ? sellega kogu lugu piirdubki. Milliseid valikuid teha, on igaühe isiklik õigus. Peaasi, et rõivas lubab vabadust ja suve maksimaalselt nautida ja annab omalt poolt veel veidi elurõõmu juurde.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:43
    Otsi:

    Ava täpsem otsing