Ekspedeerijate assotsiatsioon: palusime rahvusvahelist abi

18. juuni 2004, 16:28

Ekspedeerijate assotsiatsiooni peasekretär Kersti Kraas ütles, et on tänaseks palunud rahvusvahelist abi.

Kraasi sõnul on ta tänaseks informeerinud Euroopa ekspedeerijate assotsiatsioonide ühenduselt CLECAT, kes saab Eesti ametkondi ettevõtluskeskkonna halvendamise ning topeltmaksustamise pärast korrale kutsuda.

?Asi võib olla tahtlik,? märkis Kraas rahandusministeeriumi ja maksuameti kohta, ?alati on küsimuse all olnud ekspedeerimise kui teenuse ekspordi käibemaksustamine.?

Varem on veovahendus peale ekspedeerijate selgitusi mitmel korral käibemaksust vabastatud.

Ekspedeerijate assotsatsiooni 1. mail kehtima hakanud käibemaksuseaduse ettevalmistamise juurde ei kutsutud. Läbirääkimisi seaduse muutmiseks alustas assotsiatsioon juba eelmise aasta lõpus. Selleks suhtles ta pidevalt nii rahandusministeeriumi kui maksu- ja tolliametiga, tehes seda keskmiselt kaks kuni neli korda nädalas.

Mai lõpuks ilmnes aga, et ekspedeerijad ja neid nõustav audiitor- ja konsultatsioonifirma KPMG ametnikega iseseisvalt kokkuleppele ei jõua.

?Selles mõttes oli täielik katastroof, et rahandusministeeriumi ning maksu- ja tolliameti arusaamad ja tõlgendused on täiesti vastandlikud KPMG ja Ekspedeerijate assotsiatsiooni rahvusvahelisele, s.o Euroopa Liidu kogemusele,? kommenteeris Kraas.

?Ma ei ütleks, et ametnikud ei ole meie suhtes vastutulelikud, aga kogu see senine arutelu on raisanud ainult aega, jõudu ja ressurssi,? lisas ta. ?Selgitust, miks tahetakse kaubaveo korraldamist teiste riikidega võrreldes konkurentsivõimetuks muuta, lihtsalt ei ole.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing