Hollandi investeerimispank ING soovitab osta Poola alumiiniumifirmat Kety

Hollandi investeerimispank ING andis Poola alumiiniumikontsernile Kety ostusoovituse, kirjutavad Ühispanga analüütikud panga koduleheküljel.

Poola metallitootja 12 kuu hinnasihiks määras ING 161 Poola zlotti. Hetkel kaubeldakse aktsiaga 137 zloti tasemel.

Poola kohalik press kirjutas Ühispanga andmetel, et Kety on huvitatud teiste alumiiniumitootmisfirmade ostmisest Poolas ning Rumeenias, et laiendada oma tootevalikut ning kärpida kulusid. Kety on lubanud juuni lõpus esitada uued finantsprognoosid.

ING tõi oma ?ostu? soovituse põhjenduseks jätkusuutliku kahekohalise kasumikasvuväljavaate ning aktsia atraktiivse väärtuse teiste Poola keskmiste ettevõtetega võrreldes. Aprillis teatas Kety esimese kvartali kasumi 60% kasvust, 24 mln zlotini, konsolideeritud käive hüppas 21%, 178 mln zlotini. Käibes oli aga sees ka ühekordseid asjaolusid, nimelt pandi alates esimesest maist ehitusmaterjalidele peale 22% käibemaks ning seda ennetades jooksid tarbijad ehitusmaterjalidele tormi. Kety juhtkond küll rõhutas, et see polnud ainus põhjus, vaid edu taga oli ka Poola majanduse üldine kosumine.

Aastakasumiks ennustab Kety 86,8 mln zlotti (+25%), kuid seda 5,4%, 700,4 mln zlotile langevalt käibelt. Citigroup tõstis Kety hinnasihi 16. aprillil 123 zlotile 109 zlotilt, säilitades senise 'sell' reitingu.

Hetkel kuum