Ülo Toomsalu • 18. juuni 2004 kell 6:02

PM: Tõrkuv infosüsteem seadis aktused löögi alla

Paljud koolid olid eile hädas hinnetelehtede ja lõputunnistuste väljatrükkimisega Eesti Hariduse Infosüsteemis.

Võrumaa Sõmerpalu põhikooli direktor Gustav Haller nimetas isegi oma kilpkonna targemaks kui on haridusministeeriumi infosüsteem, sest kui loomake kulutavat kahe pappkarpi tehtud ava läbimiseks viis katset, siis Halleril läks 14 lõputunnistuse sisestamisele ja väljatrükkimisele terve eilne tööpäev, kirjutab Postimees.

Hädise tulemuseni oli eile pärastlõunaks jõudnud ka Orissaare gümnaasium, kus 40 vajaminevast tunnistusest oli jõutud välja trükkida vaid kolm.

«Just praegu üritan sisse saada, aga «error» on kogu aeg ees,» ütles andmeid sisestav gümnaasiumi sekretär.

Kuigi haridus- ja teadusministeerium vahetas möödunud aastal tõrksaks muutunud infosüsteemi uue vastu välja, näitas eilne päev, et ka vastloodud Eesti Hariduse Infosüsteem ei pruugi suurele koormusele vastu pidada.

Haridus- ja teadusministeerium võttis tekkinud probleemi suhtes eile jäiga hoiaku ja kinnitas, et tõrgetes on süüdi vaid projekti haldur CellNetworks.

«Eelmisel aastal üritasime oma jõududega hakkama saada, aga ei saanud, ja siis kuulutasime välja konkursi ning valisime välja CellNetworksi,» selgitas haridus-ja teadusminister Toivo Maimets. «Nad on meile korduvalt kinnitanud, et kõik katsetused on tehtud, aga nagu näete, ei õnnestunud neil oma töö kvaliteeti tõestada.»

Haridus- ja teadusministeeriumi kinnitusel rakendas CellNetworks eile tööle varuserveri. Õhtul kella kaheksaks oli välja trükitud ühtekokku umbes 7000 dokumenti. Kokku tuleb neid seekord trükkida 29 000.

Hetkel kuum